اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهدی سقایی سه شنبه شب در نشست با اصحاب رسانه، عشق و ارادت مردم رودان به امام حسین و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، ایجاد و تقویت بستر و زمینه لازم جهت صیانت از اسلام و زنده نگهداشتن قیام و نهضت بالنده عاشورا را از مهم ترین دلایل وقف به نیت اقامه عزای سیدالشهداء (ع) در این شهرستان برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شش مورد وقف جدید به ارزش سه میلیارد ریال در شهرستان رودان به ثبت رسیده است.
سقایی با اشاره به آثار دنیوی و اخروی وقف و برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی افراد، بیان کرد: ترویج درست فرهنگ وقف، زمینه حل مشکلات و نارسایی های فراروی جامعه را فراهم می کند.
وی وقف در حوزه های بهداشت و درمان، علم و فناوری، مدرسه های علوم دینی، قرآن، مهدویت، تحصیل، اشتغال و ازدواج جوانان و حمایت از خانواده های نیازمند و بی سرپرست را نیازهای روز در رودان برشمرد و گفت: رویکرد مردم این شهرستان در وقف باید به سمت نیازهای روز جامعه تغییر کند.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه رودان ابراز داشت: هم اکنون 200 موقوفه و 371 رقبه در این شهرستان ثبت شده است.
سقایی در ادامه از برگزاری 17 ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی و بصیرتی در دهه وقف امسال در شهرستان رودان خبر داد.
وی با بیان اینکه از 15 تا 24 آبان ماه بعنوان دهه وقف نامگذاری شده است، هدف از نامگذاری این دهه را ترویج فرهنگ وقف، ایجاد بستر مناسب برای ترویج و گسترش فرهنگ و سنت نیک و پسندیده وقف و ایجاد وقف‌های جدید در جامعه اسلامی برشمرد.
وی اظهار داشت: متناسب با نامگذاری و روز شمار این دهه و با هدف گسترش و ترویج فرهنگ وقف، ترغیب، تشویق و هدایت عموم مردم بویژه خیران به امر وقف، بهره برداری مطلوب از موقوفات، تقدیر شایسته از خادمان و مروجان فرهنگ وقف و معرفی خدمات ارزشمند واقفان، 17 ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی و بصیرتی در دهه وقف امسال در شهرستان رودان برگزار می شود.
سقایی نواختن زنگ وقف در مدارس، برگزاری نشست وقف و رسانه، برپایی خیمه معرفت و برگزاری آیین های عزاداری و سوگواری در سالروز ارتحال پیامبر اعظم (ص)، حضرت امام حسن و حضرت امام رضا (ع) در بقاع متبرکه و پخش زنده آیین عزاداری و سوگواری سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) از شبکه استانی خلیج فارس را از جمله برنامه های دهه وقف در رودان برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: غبارروبی گلزار شهدا و ادای احترام به مقام والای شهدای اسلام و انقلاب، برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری محافل انس با قرآن در بقاع متبرکه و تجلیل از فعالان قرآنی، برگزاری همایش وقف و دیدار با واقفان از دیگر برنامه های دهه وقف در این شهرستان است.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 / 6048
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.