اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در دیدار با مسئولان و مدیران شهری کلانشهر اراک، افزود: اجرای برخی از طرح های تدوین شده توسعه ای اراک از قبیل طرح 58 متری توجیه اقتصادی و اجتماعی ندارد و می طلبد ساماندهی هسته مرکزی این شهر به عنوان اولویت نخست در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: هسته مرکزی شهر اراک بافت تاریخی با قدمت 200 را در خود دارد که باید ضمن مرمت کارشناسی و حفظ سیمای بصری برای داشته های گردشگری آن سرمایه گذاری اصولی شود.
امام جمعه اراک گفت: بهبود طرح های مبلمان شهریاز نیازهای جدی در اراک است که در این راستا همه دستگاه ها باید مدیریت شهری را یاری دهند و در هماهنگی تنگاتنگ بیشترین بهره وری از منابع مالی در ساماندهی مبلمان شهری صورت بگیرد.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: به منظور موفقیت در طرح ها و برنامه های مختلف اجرایی باید بلند نظری جایگزین تفکر مقطعی شود و با شهامت و روحیه مضاعف در مسیر حل مشکلات گام برداشت.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین بر آزادسازی معابر در هسته مرکزی شهر، مقاوم سازی منازل مسکونی و مجتمع های تجاری به خصوص در بافت فرسوده و تاریخی، ساماندهی آرامگاه آقانورالدین و محسنی اراکی در میدان سرداران(دروازه تهران) و میدان شیخ فضل الله نوری(دروازه شهرجرد) تاکید کرد.
شهردار کلانشهر اراک نیز در این دیدار گفت: در جریان تعریض خیابان شهید فردین پور اراک در مجاورت میدان شیخ فضل الله نوری بیش از 12 هزار متر مربع از عرصه ها آزاد سازی شد که ساخت مجتمع های تجاری در این منطقه برنامه ریزی شده است.
داود تاجران افزود: تخریب ساختمان های شهرداری در حاشیه میدان شیخ فضل الله نوری و پارک شهر در راستای گسترش فضای پارک از مهمترین برنامه های مدیریت شهری اراک است که عملیات اجرایی آن کلید خورد.
وی اضافه کرد: شهرستان اراک به لحاظ فرهنگی و وجود بناهای تاریخی و سرمایه های تولید و صنعت حرف های زیادی برای گفتن دارد و نیاز است با رویکرد جدید از این ظرفیت های ارزشمند استفاده شود.
کلانشهر اراک 650 هزار نفر جمعیت دارد.
3017/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.