اخبار مرتبط

محمد کاظم آب پیکر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج طرح هادی در روستاهای فرفهان، فرج آباد، چنار، قره کهریز و سرکوبه خمین نیازمند بازنگری است که برای هر روستا 400 میلیون ریال اعتبار نیاز است.
وی اظهار داشت: 23 میلیارد و 700 میلیون ریال امسال از محل اعتبارات متوازن، استانی و نفت و گاز برای اجرای طرح های هادی در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است.
وی ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبارات مصوب روند اجرا و بازنگری طرح های هادی و عمران روستایی شتاب می گیرد.
آب پیکر بیان کرد: 16 میلیارد ریال از 40 میلیارد ریال اعتبار مصوب پارسال برای اجرای طرح های هادی و بهسازی معابر روستایی به صورت اوراق تخصیص یافت.
وی بیان کرد: تخصیص اعتبار به صورت اوراق 2 ساله، روند اجرای طرح ها را کند می کند چرا که قیمت مصالح گران و نقدی خریداری می شود و کمتر پیمانکاری حاضر به شرکت در این مناقصه ها است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: جدول گذاری، زیر سازی، محوطه سازی و آسفالت 25 روستای مشمول پارسال در قالب طرح بهسازی انجام شد.
آب پیکر افزود: با اجرای بهسازی روستاهای مشمول طرح هادی پارسال بیش از 700 خانوار روستایی از مزایای آن بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: تامین و توزیع عادلانه امکانات اجتماعی دستیابی به ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها، هدایت وضعیت فیزیکی روستاها، بهبود کیفیت بافت روستا و ایجاد زمینه کاهش خطر سوانح طبیعی از اهداف اجرای طرح های هادی در روستا است.
شهرستان خمین با 105 هزار نفر جمعیت دارای 180 روستا و 12 هزار و 90 خانوار روستایی است.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.