اخبار مرتبط

رضا معینی مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد مرغ غیرمجاز توسط 2 دستگاه خودرو بدون داشتن مجوز قرنطینه ای و بهداشتی از استان های همجوار به استان مرکزی وارد و در هنگام فروش در بین روستاییان شناسایی و ضبط شد.
وی ادامه داد: عرضه خارج از شبکه این طیور تخم گذار که در پایان دوره پرورش قرار داشتند طبق دستور العمل های ابلاغی و برای مقابله با بیماری های تنفسی و سایر بیماری ها از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و نیوکاسل با همکاری نیروی انتظامی متوقف شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: بر اساس دستور مقام قضایی طیور یکی از خودروها معدوم شد و طیور خودروی دیگر به کشتارگاه اعزام شد.
معینی مقدم گفت: مرغ های تخمگذار در پایان دوره پرورش برای استفاده در مصارف صنعتی از جمله سوسیس و کالباس کشتار می شود و توزیع این طیور به صورت غیر مجاز در بین روستاییان ممنوع است.
وی از روستاییان خواست: برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار و تنفسی در بین جمعیت طیور مرغداری های سنتی در روستاها، نیاز خود را از مراکز مجاز و مورد تایید اداره کل دامپزشکی تهیه کنند.
60 واحد پرورش مرغ شامل 2 واحد مرغ تخمگذار و 58 واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.
1955/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.