اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، منصور عالی روز سه شنبه در نشست اعضای کمیسیون بین الملل و جذب سرمایه گذاری استان مرکزی در اراک، افزود: اعزام هیات های تجاری استان مرکزی به کشورهای چین، آلمان، ارمنستان، گرجستان، روسیه، ازبکستان، افغانستان، ترکیه، عراق، عمان، قطر و ایتالیا هدفگذاری شده ودر بهار امسال هیات های تجاری استان به چین، گرجستان و آلمان اعزام شده اند و طبق برنامه مصوب این روند تا پایان امسال ادامه دارد.
وی ادامه داد: همچنین از 20 هیات تجاری خارجی امسال برای سفر به استان مرکزی دعوت شده که در دست پیگیری است.
نایب رئیس کمیسیون بین الملل و جذب سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی بیان کرد: دعوت از سفرای کشورهای بنین، ازبکستان، ترکیه، قطر قطعی شده که سفیر کشور بنین در فروردین ماه به این استان سفر کرد.
وی اضافه کرد: دعوت از رایزنان تجاری کشورهای روسیه، گرجستان، ایتالیا، عمان، سوریه، چین، صربستان، عراق، ترکیه، قطر، ارمنستان و ترکمنستان نیز از دیگر برنامه های امسال کمیسیون بین الملل و جذب سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی است.
عالی با بیان اینکه اعزام هیات های تجاری باید با هدف جذب بازارهای جهانی انجام شود، گفت: اعزام بدون مطالعه و برنامه ریزی هیات های تجاری به نقاط مختلف جهان هدر رفت سرمایه ملی را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: تولیدکنندگان استان مرکزی که مستعد صادرات هستند باید بسته ای از تنوع، کیفیت و قیمت تولیدات خود را تهیه کرده و در اعزام هیات های تجاری با برناکه ای قوی به جذب بازارهای بین المللی اقدام کنند.
نایب رئیس کمیسیون بین الملل و جذب سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی بیان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای آگاه سازی تولیدکنندگان با چگونگی فرآیند صادرات و معرفی تولیدات یکی از مهمترین برنامه های این کمیسیون است که در اسرع وقت در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: بسیاری از تولیدکنندگان استان مرکزی به دلیل ناآگاهی از فرآیند صادرات و چگونگی حضور در بازارهای جهانی از این ظرفیت ارزشمند محروم هستند که معرفی بازارهای جهانی و ارائه آموزش های لازم در خصوص چگونگی صادرات به تولیدکنندگان در دستور کار کمیسیون بین الملل و جذب سرمایه گذاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی قرار دارد.
عالی گفت: برگزاری کارگاه های آشنایی با امور گمرکی و ترخیص کالا، آشنایی با قواعد و اصول حضور در نمایشگاه های خارجی و داخلی، تجارت سنگ های تزئینی، ضمانت نامه های بانکی و مقرارت حاکم بر آن ها، مدیریت خرید سفارشات خارجی،روش های مدرن فروش و سامانه تجارت و دوره ارتباطات و امور بین الملل از دیگر کارگاه های آموزشیامسال اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی است که در صورت تایید اعضای کمیسیون به زودی در استان برگزار می شود.
بیش از سه هزار واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که بر اساس آخرین آمار حدود 300 واحد از این واحدهای تولیدی در زمره صادرکنندگان قرار دارند.
3017/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.