اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مریم باقری روز سه شنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی خمین، افزود: در سال جاری 42 مورد واقعه طلاق در این شهرستان ثبت شده درحالی که رقم آن در مدت مشابه پارسال 61 مورد بود.
وی ادامه داد: در این مدت 221 واقعه ازدواج و 100 واقعه وفات ثبت شده است.
رئیس ثبت احوال خمین اظهار کرد: ثبت واقعه ازدواج در خمین نیز در 2 ماه اول بهار امسال نسبت به مدت مشابه قبل 15 درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی مهمترین شاخص تهدید سلامت شهروندان در خمین بیماری های قلبی و عروقی به میزان 50 درصد، سرطان ها با سهم 13 و نیم درصد سرطان،اختلال غدد متابولیک با سهم 10 و نیم درصد، نارسایی دستگاه تنفسی باسهم 10 درصد و پس از آن سوانح و حوادث است.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: نهادهای حوزه اجتماعی و فرهنگی باید برای کاهش نرخ طلاق در این شهرستان با برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های زندگی قبل از ازدواج تلاش مضاعفی کنند.
احمد طهرانی افزود: طلاق از علل مهم بروز آسیب های اجتماعی است که می تواند خطرات و آسیب های متعددی را برای جامعه ایجاد کند.
وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال پایدار و نشاط اجتماعی و ترویج آموزه ها و ارزش های اسلامی در جامعه می تواند در کاهش آمار طلاق در خمین موثر باشد.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی 105 هزار نفر جمعیت دارد.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.