اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استانداری این استان، افزود: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی از هر ابزاری برای تضعیف حقوق ملت ایران استفاده کرده و شرارت های شیطان بزرگ باید در جامعه به خصوص برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.
وی ادامه داد: آمریکای جنایتکار پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حمله نظامی طبس سعی در شکست انقلاب اسلامی داشت که به فضل الهی این توطئه خنثی شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: پس از این قائله نیز شیطان بزرگ با سازماندهی کودتای نوژه، حمایت از ترور شخصیت های انقلابی کشور، حمایت از رژیم بعثی در جنگ تحمیلی و تقویت گروهک های منافقان و ضد انقلاب، اخلال در جایگاه اقتصادی ایران در صحنه بین الملل، تحریم های ناجوانمردانه و هجمه های فرهنگی و اجتماعی در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی بود که تا کنون همه دسیسه های شوم آنها نقش برآب شده است.
وی بیان کرد: هوشیاری مردم و مسئولان در برابر توطئه های دشمنان به خصوص آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب تا کنون همه نقشه های دشمنان را نقش برآب کرده و بعد از این هم ملت پشتیبان و حامی انقلاب اسلامی و ولایت فقیه خواهند بود.
حقیقی افزود: آمریکای جنایتکار با حمایت از اسرائیل غاصب به دنبال تسلط کامل بر منطقه خاورمیانه است که در این رهگذر برخی از کشورها نیز از شیطان بزرگ حمایت می کنند.
وی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با همت جوانان تحصیل کرده و انقلابی به یکی از قدرت های نخست منطقه در بخش های علمی، پژوهشی و فناوری تبدیل شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: هفته حقوق بشر آمریکایی بهترین فرصت برای معرفی چهره استکبار جهانی است.
وی ادامه داد: آمریکا به مبانی و مصادیق حقوق بشر اعتقادی نداشته و تنها از نام حقوق بشر به عنوان ابزاری کارآمد برای عملیاتی ساختن توطئه های خود استفاده می کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز گفت: هفته دوم تیرماه یادآور دشمنی و کینه توزی آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران اسلامی است، که تعداد فراوانی این جنایات، منجر به نامگذاری یک هفته از ایام سال به نام هفته حقوق بشر آمریکایی شده است.
حجت الاسلام عباس هاشمی افزود: تیرماه 1360 مصادف با بمب‌گذاری ترور نافرجام مقام معظم رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران صدیق و وفادار حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب در هفتم تیرماه 1360، حملات شیمیائی در جنگ تحمیلی و حمله موشکی ناو هواپیما بر آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهادت حدود 290 نفر زن و مرد و کودک در دوازدهم تیرماه 1367 چهره ای از جنایت های آمریکا علیه ملت ایران است.
وی بیان کرد: بیش از 50 عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در نقاط مختلف این استان برگزار می شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدای هفتم تیر در مصلی سنجان اراک، برگزاری یادواره شهدای ترور، برپایی همایش های مختلف با عنوان افشای حقوق بشر آمریکایی و دیدار با جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی از مهمترین برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان مرکزی است.
هفته دوم تیرماه با عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.
3017/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.