اخبار مرتبط

محمد امین روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج واحد تقطیر، سی سی آر، گاز مایع، غلظت شکن و تصفیه نفت سفید شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تعمیر اساسی(اورهال) شد.
وی ادامه داد: عملیات تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند با مشارکت یک پیمانکار بومی و یک پیمانکار از استان اصفهان از 29 فروردین ماه امسال آغاز و تا امروز (پنجشنبه) به طول انجامید.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند هزینه انجام عملیات تعمیرات اساسی این شرکت را حدود 80 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: یک هزار و 600 نیروی کار ماهر و متخصص برای این فرآیند جذب شده بود.
وی اظهار کرد: این نیروها بر اساس ضوابط کمیته ای که با حضور نمایندگان فرمانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند تشکیل شده بود، با اولویت متقاضیان کار در شهرستان شازند و استان مرکزی جذب شدند.
امین بیان کرد: عملیات تعمیرات اساسی این شرکت در 2 مرحله انجام می شود و دومین مرحله از آن نیز پس از ماه مبارک رمضان به مدت 50 روز انجام می شود.
وی گفت: فرآیند تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند با حداکثر نظارت بازرسان کنترل کیفی این شرکت انجام شد و هیچ حادثه ای در این فرآیند اتفاق نیفتاد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند ادامه داد: هدف از تعمیرات اساسی واحد های پالایشگاهی، بررسی وضعیت سلامت دستگاه ها و تجهیزات پالایش در مدت کارکرد مداوم سالانه است.
وی بیان کرد: تولید روزانه 17 میلیون بنزین و 12 میلیون گازوئیل یورو چهار از جمله افتخارات شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) است که به نقاط مختلف کشور صادر می شود.
شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) تولید کننده بنزین یورو 4 و یکی از مهمترین پالایشگاه های نفت کشور است که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال 1372 با ظرفیت اسمی 150 هزار بشکه در روز راه اندازی شد.
این شرکت نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن پس از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد.
ظرفیت این پالایشگاه پس از مدتی با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص به 171 هزار بشکه در روز رسید.
3017/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.