اخبار مرتبط

اسدالله جولایی روز سه شنبه در نشست با مدیرکل و مددکاران زندان های استان مرکزی در خمین، افزود: چک بی محل، مهریه، دیه حوادث رانندگی و دیه های کارگاهی بیشترین علل بدهی زندانیان غیر عمد کشور را شامل می شود.
وی اظهارکرد: در مدت فعالیت ستاد دیه کشور تاکنون 113 هزار و 644 زندانی بدهکار غیر عمد در سطح کشور آزاد شده است.
مدیرعامل ستاد دیه کشور خاطرنسان کرد: 10 هزار و 679 زندانی بدهکار جرایم غیر عمد با بدهی 9 هزار و 600 میلیارد ریال پارسال توسط ستاد دیه کشور آزاد شدند.
جولایی ادامه داد: 40 درصد این مبالغ بدهی زندانیان با چانه زنی و تلاش نمایندگان ستاد مشمول بخشش شده است.
مدیرعامل ستاد دیه کشور اظهار کرد: این ستاد به عنوان سیاستگذار و ناظر بر نمایندگی های استانی توانست بعد از 10 سال کار کارشناسی نواقص قانون بیمه شخص ثالث را با حضور حقوقدانان کشور اصلاح کند و در کمیسیون اقتصادی به تصویب نمایندگان برساند.
جولایی تصریح کرد: براساس این قانون دیگر هیچ راننده ای به علت بدهکاری در زندان نمی ماند مگر اینکه خودروی آن سرقتی باشد.
وی ادامه داد: اگر این قانون تصویب نمی شد بیش از 200 هزار راننده با جرایم غیرعمد باید در زندان ها می مانند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور اقدام مهم دیگر این ستاد را اصلاح قانون چک دانست و تصریح کرد: پس از کار کارشناسی در کمیسیون حقوقی مجلس و مشورت با برترین حقوقدانان کشور در اواخر اسفند پارسال مصوبات اصلاحی این قانون به صحن برده شد و درصورت تصویب دریافت دسته چک تنها با اعتبار سنجی فرد متقاضی میسر خواهد بود.
جولایی در خصوص زندانیان بدهکار مهریه گفت: بعد از سه سال پیگیری برای آزادی مددجویان زندانی مهریه، مجلس بدهکاری تا 110 سکه را تصویب کرد.
جولایی اظهار کرد: 2 هزار و 500 نفر در سال گذشته به علت مهریه زندانی بودند و امسال هم بیش از این تعداد به دلیل نداشتن تمکن مالی در پرداخت مهریه در زندان به سر می برند.
وی علت دیه های کارگاهی را مربوط به ناامن نصب کردن داربست ها و افتادن مقنی ها در چاه بیان کرد و ادامه داد: باید برای کاهش حوادث کارگاهی راهکارهای جدید ارائه شود.
مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: سی و یکمین دوره جشن های گلریزان از چهارم ماه مبارک رمضان شروع و تاپایان این ماه مبارک در 350 نقطه کشور برگزار می شود.
مدیرعامل ستاد دیه کشورگفت: اصفهان و خراسان رضوی در جمع آوری کمک دیه رتبه های اول و دوم را در سطح کشور دارند.
جولایی جمع آوری کمک دیه، جذب اعتبارات بانکی، استفاده از بیمه و آزادی زندانیان را از مولفه های رتبه بندی نمایندگی های ستاد دیه در کشور بیان کرد.
وی اظهار کرد: استان مرکزی پارسال 267 زندانی جرایم غیر عمد را آزاد کرد که رتبه 18 کشور را در این زمینه کسب کند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد:خیران می توانند از طریق سامانه # 7777*780* کمک‌های خود را از 10 هزار تا 2 میلیون ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد عمد واریز کنند.
خمین زادگاه امام راحل است که در جنوب استان مرکزی واقع شده و 105 هزار نفر جمعیت دارد.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.