اخبار مرتبط

رحیم حسین نسب روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سه مرکز آموزش خلبانی تجاری کشور درشهرهای تهران، شیراز و مشهد به متقاضیان خلبانی آموزش می دهند.
وی اظهار کرد: در مرکز آموزش خلبانی فرودگاه اراک، متقاضیان با ثبت نام در شرکت هواپیمایی پارسیس به عنوان فن آموز به فرودگاه معرفی می شوند و شرایط سنی، سربازی و سلامت بدنی آنان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی گفت: پس از قبولی در مراحل اولیه، افراد متقاضی به مدت سه سال زیر نظر 20 مربی فنون خلبانی را فرا می گیرند.
مدیر فرودگاه اراک گفت: هزینه هر دوره آموزشی برای اخذ گواهینامه خلبانی از طرف سازمان هواپیمایی کشور70 تا 100 میلیون تومان است.
حسین نسب افزود: متقاضیان آموزش خلبانی در این دوره آموزشی با هواپیمای سبک از نوع پایپر و تکنام ( تک موتوره) دوره های مورد نیاز هوایی را فرا می گیرند و پس از موفقیت، در شرکت های هواپیمایی استخدام می شوند.
وی اظهار کرد: با توجه به خرید هواپیماهای جدید در سطح ملی، زمینه جذب دانش آموختگان خلبانی فراهم است و متقاضیان می توانند پس از کسب دوره ها برای جذب و استخدام اقدام کنند.
مدیر فرودگاه اراک گفت: موقعیت جغرافیایی استقرار فرودگاه اراک در نبود موانع طبیعی نظیر کوه، جنگل و دره از دلایل اصلی انتخاب این فرودگاه برای راه اندازی مرکز آموزش خلبانی است.
حسین نسب افزود: توسعه صنعت هوانوردی در استان مرکزی از مهمترین محاسن راه اندازی این مرکز در فرودگاه اراک به شمار می رود.
وی گفت: هشت هزار و 406 مسافر داخلی و خارجی از فرودگاه اراک در سه ماه نخست امسال با 52 سورت پرواز به مشهد، عسلویه، تهران و عتبات عالیات جا به جا شده اند.
تطویل باند فرودگاه اراک از سه هزارمتر به سه هزار و 700 متر، اجرای استریپ های دوطرف باند فرودگاه، هرکدام به عرض 75 متر و طول سه هزار و 700 متر و همچنین اجرای حدود هفت هزار و 600 مترلایتینگ باند با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید محقق شده و این فرودگاه آمادگی لازم را برای پروازهای داخلی و خارجی را دارد.
6991/3075/خبرنگار: معصومه ابراهیمی*** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.