اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نبی الله شاهمحمدی حیدری روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: در این مدت گام های بلندی در خصوص مبارزه، مقابله و پیشگیری از اعتیاد در این استان برداشته شده است.
وی بیان کرد: مجموع کشفیات موادمخدر در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد و دستگیر شدگان در حوزه جرایم مرتبط با مواد مخدر 17 درصد کاهش یافته اما دستگیری عناصر اصلی و قاچاقچیان مواد مخدر مخدر 20 درصد افزایش داشته است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ادامه داد: پاکسازی مناطق آلوده در این مدت با افزایش 18 درصدی همراه بوده است.
شاه محمدی حیدری اظهار کرد: مجموع آموزش ها در حوزه مقابله و پیشگیری از اعتیاد در سه ماه نخست امسال 85 درصد، در حوزه آموزش خانواده 60 درصد و در محیط های آموزشی 27 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: در این مدت 930 نفر در خوابگاه ها، یک هزار و 500 نفر در محیط های کارگری و یک هزار نفر از کارکنان این استان تحت آموزش های ویژه در حوزه مقابله و پیشگیری از اعتیاد قرار گرفته اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: 149 مرکز درمانی و حمایتی از مبتلایان به موادمخدر در این استان وجود دارد که از این تعداد تنها سه مرکز ویژه زنان است.
شاهمحمدی حیدری تصریح کرد: شیب اعتیاد در زنان بالا است و توجه به افزایش مراکز برای این قشر امری ضروری است.
وی گفت: در سه ماه اول امسال 19 هزار و 338 نفر تحت درمان اعتیاد قرار گرفته اند که بسیاری از این افراد برای چندمین بار مراحل درمانی را پشت سر گذاشته اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: 59 سازمان مردم نهاد مرتبط با حوزه اعتیاد در استان مرکزی وجود دارد که این تشکل ها گام های بلندی در راستای مقابله، پیشگیری و درمان اعتیاد برداشته اند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: آگاه سازی و اجتماعی کردن مقابله با مواد مخدر باید در راس امور قرار گیرد.
شکرالله حسن بیگی افزود: یکی از بهترین راهکارهای مبارزه با مواد مخدر سرمایه گذاری در مدارس است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نباید از آن غافل شد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی ادامه داد: امکان صدور مجوز 45 روزه برای تشکل های های مردمی مرتبط با حوزه مبارزه با مواد مخدر در این استان برای متقاضیان وجود دارد.
ایجاد یک مرکز دی آی سی ( مرکز گذری کاهش آسیب) در خمین، پیگیری اعتبارات فرهنگی شهرستان آشتیان و اعتبارات درمانی شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان از مهمترین مصوبات این نشست بود.
شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی به لحاظ عملکرد و اقدام های انجام شده رتبه نخست کشور را داراست.
3005/3075/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده: حسین مهدی زاده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.