اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اسماعیل تاج آباد عصر دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: تالاب میقان اراک گنجینه ای بزرگ است که هم فرصت و هم تهدید محسوب می شود.
وی بیان کرد: اگر برای تهدیدات این تالاب چاره اندیشی نشود، ریزگردها بر سلامت مردم تاثیر خواهد گذاشت.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: بخشی از ریزگردهای اراک مربوط به کشورهای همسایه است اما بخش دیگر آن مربوط به تالاب میقان است.
تاج آباد عنوان کرد: به دلیل اینکه چند ماه از سال باد در اراک از سمت شرق به غرب است، گرد و خاک ها و ریزگردهای خطرناک این تالاب وارد شهر می شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در بخش دیگری از سخنانش گفت: اعضای شورای دوره چهارم باید تا آخرین روز کاری همه تلاش خود را برای انجام وظایف محوله به کار گیرند.
تاج آباد عنوان کرد: عملکرد چهار ساله شورای شهر و شهرداری باید تهیه و ارایه شود.
در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک مقرر شد شهرداری بابت اخذ تسهیلات برای خرید 50 دستگاه اتوبوس درون شهری نسبت به افتتاح حساب نزد شعبه مرکزی پست بانک اقدام کند.
تغییر نام فرودگاه اراک به فرودگاه امیرکبیر و یکی از معابر کوی معلم به نام شهید نظری از شهدای حادثه پلاسکو، 50 میلیون ریال کمک از محل ماده 17 به هیات امنای مسجد الزهرا (ع) برای کمک به ایتام و خانواده های بی بضاعت و کمک مالی به یک شهروند اراکی به مبلغ 60 میلیون ریال از محل ماده 17، بخشی از مصوبات این نشست بود.
در این نشست مبلغ 60 میلیون ریال از محل اعتبارات ماده 17 به یکی از کارکنان شهرداری اراک، 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ماده 17 به اردوهای راهیان نور مصوب شد.
کمک 21 میلیون ریال از محل ماده 17 به یکی از کارکنان اجراییات شهرداری، 500 میلیون ریال به مرکز کاهش آسیب ابراهیم آباد از محل ماده 16، کمک مالی 30 میلیون ریالی از محل ماده 17 برای خرید یک موتور سه چرخ برای یک شهروند اراکی و مسقف نمودن جایگاه نمایش در پارک امیرکبیر از دیگر مصوبات این نشست بود.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
3005/3075/خبرنگار: معصومه صفری*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.