اخبار مرتبط

خیابان طالقانی اراک بین خیابان رودکی و محله باغ خلج قرار گرفته و از طرفی بین محله طالقانی و رودکی رودخانه‌ای است که با یک پل آهنی کوچک اهالی هر دو محل با یکدیگر در حال رفت و آمد هستند، اما اهالی از رودخانه و آسیب‌های این مکان گلایه دارند.
مادر جوان با گله‌مندی بیان کرد: ما با یکی دو تا نشریه دیگر هم درد و دل کرده‌ایم و از ناامنی این رودخانه حرف‌ها زده‌ایم.
وی در ادامه افزود: بعضی از اهالی کیسه زباله خود را همت نمی‌کنند تا سرکوچه ببرند و کوتاه‌ترین راه را انتخاب کرده و کیسه زباله خود را با مهارت تمام در رودخانه شوت می‌کنند و با بیخیالی به منزل خود برمی‌گردند.
گربه‌های محله هم با تمام قوا کیسه‌ها را پاره کرده و باعث آلودگی محیط می‌شوند شاید در فصل‌های پاییز و زمستان که پنجره‌های منازل بسته است دردسرها کم باشند اما در تابستان این آلودگی و بوی بد زباله‌ها امان ما را بریده است و از طرف دیگرهم باعث تولید و پشه و مگس هم می‌شود.
یکی از اهالی به خبرنگارهفته نامه راوی گفت: در کنار این آلودگی باید از وضعیت بد و ناامن این مکان هم یادی کرد چون این رودخانه در فصل تابستان مامنی می‌شود برای افراد معتادی که گاها سرنگ‌های حاصل از تزریق خود را به داخل رودخانه می‌اندازند و همین باعث می‌شود تا خطر بچه‌ها را تهدید کند من خودم چند بار شاهد بودم که توپ بچه‌ها بعضی مواقع در حین بازی به داخل رودخانه می‌افتد و بچه‌ها هم بی‌خبر از اینکه چه خطری تهدیدشان می‌کند به داخل رودخانه بی‌آب و آلوده رفته و توپ خود را برمی‌دارند.
پیرمرد عصازنان به سمت خبرنگار آمده و می‌گوید: از ما که گذشت و دیگر آفتاب لب بوم هستیم اما در طی این چند سال ما خواهان لایه روبی یا آشغال زدایی این رودخانه بوده‌ایم، اما ای کاش مسٔولان راه حلی پیدا می‌کردند تا رودخانه کاملا پرشود یا نمیدونم بالاخره چاره‌ای پیدا کنند تا امنیت به محله برگردد.
داعش، سرخوش از ترقه بازی در تهران، مثلث دروغ، ریا و نفاق زمینه ساز بحران اجتماعی و رابطه توکسوپلاسموز و اچ آ وی از دیگر عنوان های خبری این شماره هفته نامه راوی است.
هفته راوی با مشی سیاسی، فرهنگی، احتماعی و اقتصادی با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی حسین مهدوی منتشر می شود.
7114/3075/خبرنگار: شیما کریمی***انتشاردهنده: حسین مهدی زاده
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.