اخبار مرتبط

سرهنگ منصور بهزادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار هکتار از مراتع دره گردو در اراک و سه هکتار از مراتع روستای کله نمک کوه اراک (واقع در دو راهی شازند) در روز دوشنبه در آتش سوخت و پوشش گیاهی این اراضی از بین رفت.
وی ادامه داد: این آتش سوزی ها از ساعت 13 روز گذشته بر اثر سهل انگاری عابران به وقوع پیوسته که مهار آن تا ساعت 16 به طول انجامید.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی بیان کرد: سه گروه از یگان حفاظت منابع طبیعی این استان متشکل از هفت نفر از افراد این یگان آتش سوزی را مهار و از بروز خسارت های بیشتر به اراضی طبیعی این شهرستان جلوگیری کردند.
سرهنگ بهزادی افزود: این آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی علاوه بر خسارت 50 میلیون ریالی به هر هکتار از این اراضی، موجب از بین رفتن منظره زیبای طبیعت، نابودی پوشش گیاهی منطقه، از بین رفتن میزان زیادی علوفه مورد نیاز دام ها، کاهش جذب ذخیره نزولات آسمانی در مناطق مورد حریق، آسیب رساندن به محیط زیست، مساعد شدن زمینه فرسایش های آبی و بادی و شیوع آفات و امراض گیاهی در این مناطق می شود.
وی یاد آور شد: از ابتدای امسال تا کنون چهار فقره آتش سوزی در مراتع استان مرکزی رخ داده است و در مجموع به 9 هزار و 600 هکتار از اراضی این استان خسارت وارد کرده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی از مردم خواست: در صورت مشاهده هرگونه دود و آتش سوزی در مراتع استان با شماره 1504 اداره کل منابع طبیعی تماس گرفته و بازرسان این اداره کل را در جریان آن قرار دهند.
استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
1955/6013/خبرنگار:مهدی عظیمی**انتشاردهنده:مژگان حیدری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.