اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عابد حقدادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: استانداری، اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، دانشگاه های صنعتی، آزاد و اراک، کانون فرهنگی و هنری مساجد، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون پرورش فکری، بسیج، سپاه روح الله و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان ونوجوانان استان مرکزی مشارکت دارند.
وی ادامه داد: سازمان تبیلغات اسلامی، دانشکده علوم پزشکی، صداو سیما، اداره کل آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر، اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد دانشگاهی و اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز در این طرح مشارکت دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی اضافه کرد: ستاد ساماندهی اوقات فراغت جوانان از یکم خرداد ماه سال جاری به ریاست استاندار مرکزی و دبیری اداره کل ورزش و جوانان استان تشکیل شده است و وظایف هر یک از دستگاه های عضو این ستاد نیز به صورت فهرست بندی و اولویت بندی شده ارائه شد.
وی اضافه کرد: ایجاد روحیه نشاط و شادابی با ارائه خدمات ورزشی، فرهنگی، مذهبی و هنری در جامعه به خصوص بین جوانان و نوجوانان مهمترین رویکرد ستاد ساماندهی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان مرکزی است.
حقدادی اضافه کرد: هدف اصلی اداره کل ورزش و جوانان ساماندهی اوقات فراقت جوانان در همه فصل های سال است چرا که این مهم در تابستان سهم چندانی در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ندارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با بیان اینکه حضور جوانان و نوجوانان در دوره های آموزش فنی و حرفه ای می تواند آینده شغلی آنان را تضمین کند افزود: آموزش های منبت کاری، معرق کاری، مینا کاری، قلم زنی، جوشکاری، خیاطی، کار با چرم، ماشین ابزار و تراشکاری از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به متقاضیان در همه فصول سال ارائه می شود.
وی گفت: اداره کل کمیته امام امام خمینی(ره) نیز با نام نویسی بانوان در آموزش رشته های هنری از قبیل قالیبافی، خیاطی، گلدوزی، آموزش های قرآنی و فرهنگی نقش موثری در ساماندهی اوقات فراقت جوانان دارند.
حقدادی بیان کرد: بر اساس طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان ونوجوانان استان مرکزی بیش از 500 پایگاه ورزشی در رشته های فوتبال، والیبال، شنا، کشتی، ژیمناستیک، کاراته و بسکتبال به صورت مستقیم زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان این استان فعالیت دارند.
وی تاکید کرد: طرح غنی سازی اوقات فراغت بر اساس ارائه تفریحات سالم برای نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شده است از این رو خانواده ها نباید نظرات خود را در خصوص انتخاب کلاس ها تحمیل کنند.
طرح غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان مرکزی همزمان با سراسر کشور از امروز(یکم تیرماه) آغاز و تا 15 شهریور ماه سال جاری ادامه دارد.
3017/ 6013/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.