اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: شمار رزمندگان اسلام در عملیات غرور آفرین بیت المقدس به هفت هزار نفر رسید اما وحدت و انسجام رزمندگان اسلام و پشتیبانی اقشار مختلف مردم زمینه بازپس گیری خرمشهر را پس از 576 روز فراهم ساخت.
در ادامه این بیانیه آمده است: اعتقاد راسخ رزمندگان اسلام به ارزش های والای نظام اسلامی و آرمان های امام راحل نیز عامل دیگری برای پیروزی رزمندگان اسلام در این عملیات غرور آفرین بود.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس با از خودگذشتگی و ایثار، پس از 19 ماه توانستند این شهر را از دست رژیم بعثی آزاد کنند که تحقق این امر یک موهبت بزرگ الهی است و امام راحل نیز در این خصوص فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است: سوم خرداد در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس فصلی ماندگار و درخشنده است و نهادهای علمی و فرهنگی کشور باید پیام های ناب آن را با قدرت هنر و قلم در جامعه نهادینه کنند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: جوانان و نوجوانان باید اراده پولادین رزمندگان اسلام را در همه صحنه های زندگی الگوی خود قرار دهند، چرا که آن ها با دست خالی اما با تکیه بر سلاح تقوا توانستند غیرممکن را ممکن و متجاوزان را از خاک پاک وطن بیرون کنند.
در ادامه این پیام آمده است: رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی از حمایت همه جانبه بیش از 40 ابرقدرت جهان بهره مند بود اما استقامت، ایثار، وحدت و انسجام ملی ملت ایران همه توطئه های دشمنان را خنثی کرد و پس از هشت سال جنگ تحمیلی را پیروزمندانه به پایان رساند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: هم اینک نیز استکبار جهانی با ایجاد ارتباط دوستی با برخی کشورهای منطقه قصد توطئه پراکنی به نظام اسلامی را دارد اما آنها باید بدانند که ملت ایران به داد و فریاد های ترامپ و خودخواهی های آل سعود باج نمی دهد و تا آخرین نفس از آرمان های خود دفاع می کند.
عملیات بیت المقدس در 10 اردیبهشت سال 1361 با هدف آزادسازی خرمشهر، پادگان حمیدیه، جفیر، هویزه، حسینیه و بخش‌های دیگری از میهن اسلامی در سه مرحله انجام شد و چهارمین و آخرین مرحله این عملیات و در سوم خرداد همان سال خرمشهر پس از 576 روز اشغال آزاد شد.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.