اخبار مرتبط

محمد بهاروند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه انتخابات در شهرهایی با تعداد اعضای شورای هفت یا 9 نفره دارد الکترونیک برگزار می شود، افزود: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر ساوه 9 نفره است انتخابات در این حوزه تمام الکترونیک خواهد بود.
وی اظهار کرد: زیرساخت های لازم برای انتخابات الکترونیک نظیر شبکه های فیبر نوری، شبکه های مخابراتی و برق در شعب رای ساوه فراهم شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت برگزاری انتخاباتی سالم و شکوهمند، به منظور جلوگیری از قطع هر گونه شبکه های زیر ساختی انتخابات الکترونیک، دستگاه های اجرایی اجازه حفاری در خیابان ها و معابر عمومی به ویژه در مکان های عبور این شبکه ها را ندارند.
معاون استاندار مرکزی گفت: تمامی تلاش برای برگزاری سالم و حداکثری انتخابات در ساوه به کار گرفته شده و بسترهای آشنا کردن شهروندان با انتخابات الکترونیک نیز در جریان است.
بهاروند ادامه داد: در این راستا کاربران رایانه ای انتخابات در اداره ها و میادین پرجمعیت ساوه مستقر شدند و رای دهندگان با حضور در حوزه های اخذ رای ضمن آشنایی با شیوه رای گیری به صورت الکترونیکی به نامزدهای تعیین شده به صورت نمادین رای دادند.
وی گفت: شرایط و فرایند برگزاری این طرح نمادین با برنامه ها و شیوه برگزاری انتخابات اصلی مطابقت دارد و در هر حوزه رای گیری نماینده هایی از حوزه فرماندار، هیات نظارت، اجرایی و انتظامی حضور داشتند.
وی اظهار داشت: در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، 24 مرحله برگزاری انتخابات در ساوه تمام الکترونیکی است و برای شهرهای آوه، نوبران، غرق آباد و روستاهای شهرستان نیز 23 مرحله الکترونیکی و تنها مرحله شمارش آرا به صورت دستی است.
یک هزار و 58 داوطلب تا پایان مهلت قانونی نام نویسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان ثبت نام کردند.
174 نفر برای عضویت در پنجمین دوره شورای شهر ساوه داوطلب شده بودند که با انصراف 10 نفر از این تعداد، بررسی صلاحیت 164 نفر انجام شد.
از مجموع 127 داوطلب تایید شده 105 نفر معادل 82.5 درصد مرد و 22 نفر معادل 17.5 درصد زن هستند.
انتخابات شورای اسلامی در چهار شهر ساوه، نوبران، غرق آباد و آوه و 128 روستای این شهرستان برگزار می شود.
حدود چهار هزار نفر در حوزه های نظارت، اجرایی و انتظامات کار برگزاری انتخابات 29 اردیبشهت ماه در این شهرستان را بر عهده دارند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت در شهرستان ساوه برگزار می شود.
7269/6013/خبرنگار: الهام بابایی***انتشاردهنده:مژگان حیدری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.