• کدخبر: 636651
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرآنلاین ، مهندس محمد علی بهنود درهشتمین همایش ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی که در تفرش برگزار شد،بابیان این مطلب افزود: حتما باید نکات ایمنی در همه مراحل کار انجام گیرد تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

وی توجه کارگران و کارفرمایان در رعایت نکات ایمنی بسیار مهم قلمدادکرد و افزود: افزایش سطح اطلاعات و آگاهی کارکنان و پیمانکاران بسیار موثر و مفید است ونقش مهم و بازدارنده ای در جلوگیری از حوادث دارد .

مهندس بهنود بابیان اینکه علت رویداد بسیاری از حوادث جهان ، خطای انسانی است، افزود:مردم و مشترکین برق در تعامل با تاسیسات و شبکه های توزیع ، کارکنان شرکت و همچنین پیمانکاران مرتبط با عملیات و طرح هایی که در تعامل با شبکه های توزیع است با لوازم ایمن و آموزش های درست می تواننداز وقوع حوادث جلوگیری کنند.

وی عدم آموزش،عدم بکارگیری ابزار کار و تجهیزات ایمنی استاندارد، آشنا نبودن افراد با کاربرد تجهیزات ایمنی، نداشتن اشراف لازم به محیط کار و استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی ضروری در هنگام کار را از عوامل مهم در ایجاد حادثه ها عنوان کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مرکزی هم هدف از برگزاری این همایش را ارتقا و گسترش فرهنگ ایمنی در حوزه سلامت شغلی، ایمنی و محیط زیست در بین کارکنان صنعت برق دانست.

مهندس محمد اله داد بابیان اینکه صنعت برق به عنوان یک صنعت زیربنایی نقش بسزایی در پیشرفت جوامع دارد افزود:جریان زندگی با برق وابسته است ویک لحظه غفلت وعدم رعایت نکات ایمنی باعث ایجاد حادثه می شود.

وی کسب رتبه‌های برترکشوری در زمینه پیک سایی، ارزیابی عملکرد شرکت‌های توزیع برق کشور، ارزیابی پورتال سازمانی شرکت‌های صنعت آب و برق، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، جشنواره شهید رجایی، صیانت از حقوق شهروندی، ایمنی و.. را از دستاوردهای این شرکت عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تأمین برق پایداربا کیفیت و اقتصادی به صورت هوشمند و غیرحضوری را از اهداف این شرکت برشمرد.

وی گفت :کارکنانی که نسبت به مسائل مربوط به ایمنی ، بهداشت و محیط زیست بی تفاوت بوده درک درستی از HSE ندارند و پس از رخداد حوادث به موضوعات مرتبط به ایمنی اهمیت می دهند.

مهندس اله داد افزود:بعداز وقوع حوادث تمرکز افراد روی آمار و ارقام نشانگر استقرار فرهنگ ایمنی است ودر این پله ، سازمان برای مدیریت کردن مباحث مربوط به HSE ، تنها بر پایه رخدادهای گذشته عمل نخواهد کرد در این مرحله با تاکید بر پیشگیری از وقوع رخدادها و حوادث تکرار شونده با مشارکت کارکنان و همچنین رفع ایرادات ممکن جهت پیشگیری از رخداد حوادث در آینده و با بهبود مستمر همراه است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی عدم وقوع هیچ حادثه ای در شرکت طی چندین سال متوالی را نشانگر رعایت نکات ایمنی کارکنان شرکت عنوان کرد و افزود:در سال گذشته اکیپ های توزیع برق مرکزی با تجهیزات کامل به استان های بحران زده مازندران، گیلان و اهواز جهت پایداری شبکه اعزام شدند.

در این همایش از افراد نمونه ایمنی شرکت با اهدای لوح تندیس و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

46

  • کدخبر: 636651
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.