اخبار مرتبط

سید مهدی ساداتی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از 677 داوطلب ثبت نام شده برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در این حوزه تا کنون 538 داوطلب تایید صلاحیت شدند.
وی اظهارکرد: 63 داوطلب در شهر خمین، هشت داوطلب برای شهر قورچی باشی ، 183 داوطلب در بخش کمره و 282 داوطلب در بخش مرکزی تایید صلاحیت شدند.
فرماندار خمین گفت: در مجموع 85 نفر از نامزدهای ثبت نام شده برای رقابت‌های انتخاباتی شهر خمین، 12 نفر برای شهر قورچی باشی،390 نفر در بخش مرکزی و 190 نفر در بخش کمره برای شوراهای اسلامی روستایی نام نویسی کرده‌اند.
وی ادامه داد: حضور داوطلبان این دوره از انتخابات در همسنجی با دوره قبل 26 درصد در شهر افزایش دارد.
وی بیان کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر خمین به صورت الکترونیکی برگزار می شود و همه فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی شهر اعم از فرایند اخذ رای و شمارش آرا به شیوه تمام الکترونیکی است.
103 روستا واجد شرایط تشکیل شورای اسلامی روستایی هستند که از این تعداد 102 روستا سه نفره و یک روستا دارای شورای اسلامی پنج نفر هستند.
ساداتی افزود: در مجموع تعداد 12 نفر شامل هفت نفر در خمین، پنج نفر در شهر قورچی باشی و 311 نفر در دیگر روستاها منتخب شورای اسلامی شهری و روستایی خواهند شد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات میان دوره ای دوره دهم مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه سال جاری در کشور برگزار می شود.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.