اخبار مرتبط

جلیل کوهپایه زاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای اجرای این طرح میزان قند خون، چربی و فشار خون افراد به صورت رایگان سنچشمی شود و با توجه به نتیجه، کارت های سبز، نارنجی، زرد و قرمز که بیانگر میزان سلامت و خطرپذیری سکته است به مراجعه کنندگان داده می شود.
وی اظهار کرد: این فراد از نظر شاخصه هایی همچون قد، وزن و اندازه دور شکم بررسی می شوند و با توجه به برخی سوالات روانشناسی و محیطی، احتمال بروز انواع سکته در سال های آینده به آنان اعلام می شود.
وی، هدف از اجرای این طرح را تشویق جمعیت بالای 30 سال به مراجعه به مراکزخدمات بهداشتی برای تعیین احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در ١٠ سال آینده و تشخیص زودرس سه سرطان روده بزرگ، پستان و دهانه رحم عنوان کرد.
وی گفت: با توجه به کارت های اعطایی به مراجعان، پیگیری برای تغییر رنگ کارت، بهبود سبک زندگی و رعایت موارد لازم در حفظ سلامتی شهروندان توسط کارشناسان علوم پزشکی در دستور کار قرار می گیرد.
دکتر کوهپایه زاده بیان کرد: در مجموع، با اجرای طرح خطر سنجی می توان از میزان دخالت عوامل و شاخص های تهدید شلامت افراد مطلع شد و در راستای کنترل بیماری و جلوگیری ازسکته قلبی و مغزی اقدام کرد.
در حاشیه این طرح نمایشگاهی نیز از اقدامات سلامت دایر در ساوه دایر شده است.
وی ادامه داد: عموم مردم می توانند برای شرکت در این طرح به مراکز جامع سلامت و پایگاه های سلامت شهرستان و یا نمایشگاه طرح واقع در شهرک علوی مراجعه کنند.
دانشکده علوم پزشکی ساوه به 350 هزار نفر جمعیت تحت پوشش ساوه و زرندیه خدمات رسانی می کند و 16 مرکز جامع سلامت و پایگاه شهری با نظارت این نهاد فعال است.
ساوه با جمعیت حدود 290 هزار نفر دومین شهر پرجمعیت استان مرکزی است که نقش مهمی در توسعه اقتصاد کشور دارد.
یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در کشور به عنوان هفته ملی سلامت نامگذاری شده است.
7269/6013/خبرنگار: الهام بابایی***انتشار دهنده:مژگان حیدری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.