اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز یکشنبه در آیین درختکاری در دانشگاه آزاد واحد امیر کبیر اراک، افزود: حفظ منابع طبیعی تکلیفدا جدی برای نسل فعلی و آتی کشور به شمار می آید و از ارزش والایی برخوردار است.
وی ادامه داد: استان مرکزی به خصوص کلانشهر اراک در زمینه آلودگی هوا با مشکلات زیادی روبه رو است که این مهم تنها با گسترش فرهنگ درختکاری و حفاظت از مراتع امکان پذیر است.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: گسترش فضای سبز و حراست از مراتع و جنگل های استان ضمن تاثیر در زیبایی بصری و محیطی و سلامت هوا، در ایجاد فضاهای بانشاط تفریحی و ورزشی برای خانواده ها نیز حائز اهمیت است.
وی بیان کرد: کاشت نهال و گسترش فضای سبز باید با صرفه جویی در مصرف آب همراه باشد و با بهره گیری از شیوه های جدیدتر و آبیاری قطره ای باید مصرف آب را در استان تقلیل دهیم.
امام جمعه اراک درختکاری را یکی از تاکیدات دین مبین اسلام دانست و گفت: دستگاه های متولی مانند شهرداری ها باید نسبت به این مهم توجه بیشتری داشته باشد و کاشت درختان مقاوم در راستای مقابله با ریزگردها و آلاینده گی احتمالی استان و یا کلانشهر اراک گام های اساسی بردارد.
15 اسفند با عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است.
چهار صد و 14 هزار اصله نهال در هفته درختکاری استان مرکزی در سال جاری بین مردم توزیع می شود.
3017/6013/ خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.