اخبار مرتبط

«غلامرضا گودرزی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 28 طرح پژوهشی در بخش تحقیقات زراعی و باغی، 13 طرح بخش گیاه پزشکی، 25 طرح منابع طبیعی، هشت طرح آبخیزداری، 10 طرح فنی و مهندسی، هفت طرح علوم دامی و سه طرح در بخش اقتصادی و اجتماعی در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی در حال انجام است.
وی ادامه داد: 31 مقاله علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف زراعی و باغی، گیاه پزشکی، منابع طبیعی آبخیزداری و علوم دامی در این مدت در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی انجام شد.
رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی از اجرای چهار طرح تحقیقی ترویجی در این مدت در مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این طرح ها شامل مقایسه کشت ردیفی درلوبیا با روش مرسوم در مزارع، بررسی وضعیت برداشت از طبیعت، تولید و صادرات گیاهان دارویی و محصولات فرعی، مقایسه عملکرد دانه لاین های امیدبخش گندم آبی در شرایط زارعین و کشت گل محمدی در اراضی شیب دار است.
گودرزی گفت: 190 دوره آموزشی سال گذشته توسط مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی برای بهره برداران بخش کشاورزی برگزار و 27 هزار و 143 نفر روز از مردم روستاهای استان از این آموزش ها بهره مند شدند.
مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی در سال 62 و مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام استان سال 72 به بهره برداری رسیده است که با ادغام وارتخانه های کشاورزی و جهاد سازندگی در سال 79 با عنوان مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی سپس در سال 94 با ادغام مراکز آموزش جهاد کشاورزی استان ها این مرکز با نام مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فعالیت کند.
این مرکز دارای بخش های تخصصی پژوهشی مشتمل بر گیاه پزشکی، منابع طبیعی، آبخیزداری، زراعی و باغی، فنی و مهندسی است.
مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی دارای هفت ایستگاه تحقیقاتی است که بستر مناسبی برای اجرای طرح های پژوهشی فراهم کرده است.
2 ایستگاه از این ایستگاه ها به صورت ملی ( پردیس تحقیقات و آموزش ملی لوبیای خمین و پردیس تحقیقات و آموزش انار ساوه) و پنج ایستگاه دیگر به صورت استانی فعالیت می کنند.
1955/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.