اخبار مرتبط

« رضا معینی مقدم » روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرآورده ها در جریان هفت هزار و 931 مورد بازدید از مراکز عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی در شهرستان شازند کشف و با دستور مقام قضایی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
وی ادامه داد: 57 پرونده تخلفات بهداشتی نیز در این مدت به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: 110 مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی شامل شیر، گوشت، خوراک دام و طیور و 241 مورد بازدید از مراکز درمان، مایه کوبی و داروخانه های شهرستان از دیگر اقدام های این شبکه در سال گذشته است.
معینی مقدم گفت: 6 هزار و 83 مورد مجوز حمل بهداشتی در این مدت برای حمل گوشت تازه و منجمد، مرغ، تخم مرغ، ماهی، آلایش خوراکی دام و طیور صادر شد.
وی ادامه داد: 9 مورد مجوز صادرات بچه ماهی به خارج از کشور سال گذشته توسط شبکه دامپزشکی شازند صادر و200 خودرو حمل دام زنده مورد بازدید شد و 116 راس دام زنده سبک و سنگین فاقد مجوز حمل بهداشتی قرنطینه دامپزشکی توقیف و به مراجع مسئول تحویل شد.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند افزود: مجوز بهداشتی برای 2 میلیون و 205 هزار و 893 قطعه جوجه گوشتی یک روزه، هشت میلیون و 396 هزار قطعه تخم چشم زده ماهی قزل آلا وارداتی و تعداد 225 هزار قطعه بچه ماهی در این مدت توسط شبکه دامپزشکی این شهرستان صادر شد.
معینی مقدم ادامه داد: در راستای مبارزه با بیماری های دامی، عملیات مایه کوبی حدود 490 هزار راس دام سبک و سنگین علیه انواع بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت، شاربن، تب برفکی، طاعون نشخوارکنندگان با همکاری بخش خصوصی و دولتی در شهرستان انجام شد.
وی ادامه داد: تست سل و برسلور برای مقابله با این بیماری ها در این مدت بر روی 705 راس گاو در دامداری های صنعتی و نیمه صنعتی انجام و در این آزمایش ها موردی از این بیماری ها مشاهده نشده است.
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند گفت: تست مشمشه نیز در این مدت بر روی 63 راس اسب انجام شد که مورد مثبتی در شهرستان وجود نداشت.
95 هزار راس گوسفند و بز، پنج هزار راس گاو و گوساله، 61 واحد پرورش طیور صنعتی مجاز، 165 واحد زنبورستان با ظرفیت 19 هزار و 132 فروند کندوی زنبور عسل، 29 واحد استخر پرورش و پنج واحد تفریخ آبزیان در شهرستان شازند وجود دارد.
اکنون 225 واحد تولید، عرضه و نگهداری فراورده های خام دامی،یک کارخانه فراوری شیر و سه ایستگاه جمع آوری شیر در شهرستان شازند فعال است.
1955/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.