اخبار مرتبط

« علی لاریجانی» عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: هر ساله اعتباراتی از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری به آبخیزداری تخصیص داده می شود که نقش مهمی در استفاده بهینه از نزولات آسمانی دارد.
وی ادامه داد: ابتدای امسال در استان مازندران، گیلان و گلستان وضعیت حادی اعلام شد که بازدید از این مناطق صورت گرفت و سپس در استان قم و مرکزی مشکلاتی گزارش شد که ضروری است در خصوص میزان خسارات وارد شده به سرعت تصمیم ‌گیری شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استاندار مرکزی و تیم ‌بحران در استان به گونه‌ ای عمل کردند که هیچ گونه ضایعه انسانی مشاهده نشد اما خساراتی ایجاد شد که به زودی جبران می شود.
لاریجانی اضافه کرد: در شرایط فعلی باید بیشترین استفاده از منابع آبی و نزولات آسمانی به ویژه در استان خوزستان داشته باشیم.
وی گفت: تمام افرادی که در بخش های کشاورزی خسارت دیده اند، اطمینان داشته باشند که اعتبار خسارات به آنها تعلق می گیرد و در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد.
لاریجانی ادامه داد: مردم از میزان خسارات در گلستان، مازندران، اراک، ایلام نگران نباشند چراکه که منابع بلاعوض و یا با سود اندک برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ابتدا باید وضعیت فعلی ساماندهی شود تا مشکلاتی برای مردم به وجود نیاید و شرایط سیلاب ها خسارات بیشتری وارد نکند و سپس به سراغ تامین منابع خواهیم رفت.
وی خاطرنشان کرد: اخیرا قانونی در مجلس در خصوص ساختار مدیریت بحران در کشور تصویب شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد که البته مواردی نیز پس از بررسی اضافه می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی به دعوت مشترک استاندار مرکزی و مجمع نمایندگان استان در سفری چند ساعته به اراک ضمن بازدید از نقاط خسارت دیده ناشی از آبگرفتگی و سیلاب، در نشست ستاد مدیریت بحران نیز حضور یافت.
3017/3005/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.