اخبار مرتبط

«هادی نکویی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قرارداد اخذ سند این اراضی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی منعقد شده است و پیش بینی می شود تا ابتدای تابستان سال آتی این سندها به نام دولت صادر شود.
وی ادامه داد: 2 میلیون و 115 هزار هکتار اراضی ملی در استان مرکزی وجود دارد که تاکنون برای 295 هزار و 373 هکتار از اراضی ملی نقشه کاداستر تهیه شده است.
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: 100 هزار هکتار از نقشه های اراضی ملی این استان از ابتدای سال جاری تا کنون با فعالیت کمیته فنی ممیزی و حدنگاری اراضی این اداره کل اصلاح هندسی شده و نقشه کاداستر 16 هزار هکتار از این اراضی ملی استان در این مدت گرفته شده است.
نکویی عنوان کرد: تهیه سند برگی این اراضی در راستای سیاست های کلان نظام، اهداف کلی سند چشم انداز افق 1404 و قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آخیزداری استان قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان با هدف اخذ اسناد تک برگ و اراضی ملی، تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، جلوگیری از زمین خواری انجام می شود.
سند دفترچه ای 2 میلیون و 27 هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی تا کنون به نام دولت صادر شده است.
استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
1955/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.