اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در حاشیه مسیررهای ارتباطی محدوده مرکزی و شرقی شهرستان ساوه با اقلیم نیمه خشک همگام با روزهای بهاری پهنه های وسیعی از مزارع کلزا آغوش گشوده که برای مسافران نوروزی جذاب و دل انگیز است و با توقف در این راه ها اقدام به بهره مندی از نشاط طبیعی و گرفتن عکس یادگاری می کنند اما کوچکترین غفلتی می تواند برای خانواده آنان حادثه ساز شود.
فرش گل های زردرنگ کلرا در حاشیه اتوبان ساوه به سلفچگان جذابتی برای گرفتن سلفی است اما با ورق زدن کارنامه این راه برون شهری پرتردد سوابق وقوع حوادث خطرناک و برخورد خودروهای عبوری با سرعت بالا با مسافران و خودروهای متوقف شده آنان در حاشیه های بدون شانه اتوبان خودنمایی می کند که هشدار در این زمینه ضروری است.
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه با توجه به ضریب بالای خطرآفرینی مسیر برون شهری ساوه در محدوده مزارع کلزا ارگان های مسئول از جمله پلیس راه،‌ راهداری و حمل و نقل جاده ای و هلال احمر را تکلیف کرده که با اتخاذ تدابیری از توقف خودروها در این محل ها جلوگیری کنند.
«علی میرزایی» در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: توقف مسافران نوروزی در حاشیه ناایمن مسیرهای برون شهری به ویژه اتوبان ساوه به سلفچگان رفتاری پرخطر است که جان آنان را تهدید می کند.
وی گفت: علاوه بر خطرات جانی برای مسافران، مزارع کشاورزانی که با زحمت محصول خود را پرورش داده اند نیز به دلیل ورود افراد و لگدمال شدن بوته ها دچار خسارت می شود.
فرماندار شهرستان ساوه بر لزوم نظارت بر پارکینگ های جاده ای تاکید کرد و گفت: وضعیت این نقاط که برای مواقع ضروری از قبیل ایجاد مشکل در خودروها یا رفع خستگی راننده ایجاد شده،‌ اکنون به گونه ای است که محلی برای تجمع فروشندگان دوره گرد تبدیل شده است که گاهی مجال توقف به خودروهای عبوری را نمی دهد.
میرزایی تاکید کرد: پلیس راه،‌ راهداری و سایر ارگان ها باید در این خصوص تدبیری اتخاذ کنند و اگر لازم باشد مکانی مناسب تر با ارایه مجوز برای فروشندگان جاده ای ایجاد شود ضمن اینکه این مشکل بر رفتار افرادی که در حاشیه آزادراه ها برای گرفتن عکس یادگاری توقف می کنند نیز بی تاثیر نیست.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ساوه نیز گفت: برای کاستن از خطر توقف در حاشیه اتوبان ساوه به سلفچگان نشست ویژه ای با حضور راهداری،‌ پلیس راه و هلال احمر برگزار شد.
«ابراهیم مردانی» اظهار داشت: راهکار تغییر رفتار خطرآفررین در مسیرهای برون شهری ساوه برخوردهای قهری و جریمه نیست بلکه باید در این مسیرها تدابیری مانند نصب بنرهای هشدار آمیز نصب شود.
وی افزود: توقف در حاشیه اتوبان ها از نظر ایمنی و قوانین رانندگی رفتاری پرخطر محسوب می شود و با بررسی های صورت گرفته بساط فروشندگان دوره گرد و توقف های نابه جا در آمار تلفات جاده ای این شهرستان موثر است و رانندگان عبوری به دلیل خستگی یا خواب آلودگی ممکن است حادثه جبران ناپذیری را ایجاد کنند.
شهرستان ساوه دارای 147 کیلومتر آزادراه است که در مسیر اصلی اتصال شمال به جنوب و مرکز به غرب کشور قرار دارد.
6539/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.