به گزارش ایرنا،‌ «حجت الاسلام سید رضا طباطبایی» روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت شهدای نزاجا شهرستان ساوه در سالن سلمان ساوجی افزود: خواهران و مادران شهدای گرانقدر با حفظ حجاب اسلامی و تروج معروف به عنوان الگوهای جامعه، زمینه ساز ظهور امام زمان هستند و این کار اجری همچون شهادت نزد خداوند دارد.
وی گفت: شهادت در راه خدا اوج لذت و هدیه ای گرانبها از سوی پروردگار است که نصیب شهیدان از جمله شهدای گرانقدر نزاجا شده است.
حجت الاسلام طباطبائی گفت: کسی که پیرو راه شهدا، علما و ارزش ها نباشد حتی اگر غرق در مادیات هم باشد در اساس یک انسان نگون بخت به شمار می آید زیرا هیچ اندوخته ای برای روز جزا ندارد.
وی اظهار داشت: ذکر خداوند، انسان را به مقامی فراتر از ملائکه می رساند و شهدا نیز چنین راهی را برگزیدند.
وی گفت: شهدا قبل از اینکه روی مین پا بگذارند، روی زرق و برق دنیا پا گذاشتند و روزی شان را خداوند می دهد و همه باید بدانند که شهدا از میان ما نرفته اند بلکه به هستی بیکران الهی پیوستند.
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: همه در قبال خون شهدا مسئولیتی سنگین داریم و باید همچون حبیب ابن مظاهر ادامه دهنده راه آنان باشیم.
فرمانده گروه 99 پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز گفت: امروز به برکت خون شهدا و ایستادگی جوانان شهادت طلب این مرز و بوم،‌ جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان و به خصوص منطقه خاورمیانه محسوب می شود.
سرهنگ «فرشاد حشمتی» افزود: بهترین حربه برای مقابله و خنثی سازی توطئه های شوم دشمنان علیه کشور،‌ حفظ و ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه به عنوان بزرگترین ارزش معنوی است.
به گفته وی،‌ برگزاری یادواره های شهدا و حفظ یاد و نام شهیدان گرانقدر می تواند عاملی موثر در تقویت اقتدار ملی و صیانت از ارزش های اسلامی باشد.
در این آیین از خانواده های ساوجی شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.
شهرستان ساوه 580 شهید، یک هزار و 610 جانباز و 88 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
6539/3075
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.