اخبار مرتبط

سید «ابوالفضل نصرالهی» روز دوشنبه در حاشیه همایش همیاران طبیعت دلیجان در گفت و گو با ایرنا افزود: 140 نفر از این دانش آموزان کارت همیار طبیعت دریافت کردند.
وی اظهارداشت: در سال تحصیلی جاری با همکاری آموزش و پرورش دلیجان این دانش آموزانعضویت در طرح همیاران طبیعت دارند و در راستای حفظ عرصه های طبیعی تلاش می کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری دلیجان ادامه داد: تقاضای دانش آموزان برای حضور در طرح همیاران طبیعت با استقبال بی نظیر روبه رو است و تعداد همیار طبیعت روبه افزایش است.
نصراللهی اظهار داشت: این طرح بر مبنای تفاهم نامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان دانش آموزی در 2 سطح مروج افتخاری و همیار محافظ در شهرستان در حال اجراست.
وی ادامه داد: همیاران طبیعت طرحی است که پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای استفاده از توان عمومی برای حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست به اجرا گذاشته شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری دلیجان بیان کرد: همیاران طبیعت به وسیله دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم سطح دانش و بینش خود نسبت به این منابع خدادادی را افزایش می دهند و به عنوان محافظ طبیعت به طور افتخاری همکاری می کنند.
نصرالهی، برگزاری مسابقات مقاله نویسی، نقاشی، ساخت ماکت متناسب با حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست دانش آموزان در قالب جشنواره خوارزمی طی هفته منابع طبیعی را گامی در جهت ارتقای فرهنگ منابع طبیعی بیان کرد.
وی افزود: 280 بسته آموزشی فرهنگی به همیاران طبیعت دانش آموزی اهدا و از برندگان جشنواره خوارزمی در سطح شهرستان و استان تجلیل شد.
کاشت نهال در مدرسه محبوبه دانش و مهد کودک افق از برنامه های جانبی همایش همیاران طبیع در دلیجان بود.
15 تا 21 اسفند ماه با عنوان هفته منابع منابع طبیعی نامگذاری شده است.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.