اخبار مرتبط

حسن شریفی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مراکز دامپروری سنتی و صنعتی این شهرستان 18 هزار و 500 تن گوشت قرمز در سال جاری تولید شد که در مقایسه با سال گذشته حدود سه هزار تن افزایش داشته است.
وی همچنین از تولید 11 هزار و 859 تن گوشت مرغ خبر داد و گفت: تولید این محصول نیز در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.
به گفته شریفی، در سال 97 چهار میلیون و 693 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این شهرستان انجام شد.
وی در مورد تولید تخم مرغ در این شهرستان،‌ گفت: امسال سه هزار و 781 تن تخم مرغ در واحدهای پرورش مرغ تخمگذار ساوه تولید شد.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه از افزایش حدود 6 هزار تنی تولید شیر خام در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: در حالی که سال گذشته 19 هزار و 850 تن شیر خام تولید شد اما امسال این ظرفیت به 25 هزار و 750 تن افزایش یافت.
وی در خصوص فعالیت های آبزی پروری در شهرستان ساوه، گفت: میزان تولید ماهیان زینتی در سال جاری 775 هزار قطعه و رهاسازی بچه ماهی در استخرهای پرورش نیز بیش از 454 هزار قطعه بوده است.
شریفی ادامه داد: 243 تن گوشت ماهی از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان تولید شد که نسبت به سال گذشته حدود 5 برابر افزایش دارد.
وی از کاهش تولید بچه ماهی در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: به دلیل مشکلی که برای یکی از واحدهای پرورش ماهی شهرستان بر اثر سیلاب ایجاد شد، میزان تولید بچه ماهی از 520 هزار قطعه در سال گذشته به 126 هزار قطعه در سال جاری کاهش یافت.
وی همچنین تولید عسل در شهرستان ساوه را از 120 تن عنوان کرد و اظهار کرد: در سال گذشته میزان تولید این محصول 78 تن بود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه همچنین از تولید چهار هزار تن کنستانتره یارانه دار، اعطای تسهیلات رونق تولید به 85 نفر از متقاضیان، تمدید پروانه واحد‌های کوچک و روستایی به تعداد 215 فقره و برگزاری 25 دوره آموزشی و توجیهی در حوزه های دام، زنبور عسل و شیلات به عنوان سایر فعالیت های این نهاد در حوزه امور دام شهرستان ساوه یاد کرد.
شریفی، همچنین در خصوص فعالیت های امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان ساوه در سال 97 اضافه کرد: در این مدت برای 458 هکتار از اراضی سند صادر شد و همچنین حدود 2.25 هکتار از اراضی متصرفی و مستحدثات غیرقانونی در قالب 9 حکم قضایی خلع ید شد.
رئیس جهاد کشاورزی ساوه عنوان کرد: در این مدت 121 هکتار از اراضی ملی فروخته و نیز بیش از 51 هکتار از این اراضی واگذار شد.
شهرستان ساوه با بهره مندی از 135 هزار هکتار سطوح باغی و زراعی، سالانه ظرفیت تولید بیش از 600 هزار تن انواع محصولات بخش کشاورزی را دارد. ‌
6539/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.