به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «محمد متوسل آرایی» روز پنجشنبه در آیین اختتامیه نخستیین جشنواره ملی مهدی«صراط»، افزود: هنر با ظرفیت های جاذب و اثربخش در انتقال مفاهیم فرهنگی بهترین ابزاراست و باید هوشمندانه از آن بهره برد.
وی ادامه داد: اطلاعات و آگاهی بسیاری از مردم در خصوص فرهنگ مهدویت و قیام، ظهور و اتفاقات بعد از ظهور حضرت مهدی(عج) ناچیز و در بسیاری از مواقع نیز نادرست است، بنابراین رویکرد اصلی بنیاد مهدویت اشاعه فرهنگ صحیح مهدوی در جامعه است و در این رهگذر از تمامی ابزارها به خصوص رشته های مختلف هنری استفاده می شود.
مدیرعامل بنیاد مهدویت کشور بیان کرد: فعالیت این بنیاد ابتدا از حوزه های علمیه کشور آغاز شد و اکنون بیش از 400 روحانی در سراسر کشور آمادگی کامل دارند.
حجت الاسلام متوسل آرایی اظهار داشت: بنیاد مهدویت برای تمامی سنین مطالب، محتوای عمیق تهیه کرده اما در مقوله هنر فعالیت ویژه ای انجام نشده که این مهم از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی بنیاد مهدویت آشنایی نسل جوان با مبانی و اندیشه های این تفکر متعالی است، هنر ابزار کارآمدی برای برای اشاعه این فرهنگ محسوب می شود و مدیران بنیاد مهدویت استانی نیز باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
مدیرعامل بنیاد مهدویت کشور بیان کرد: جشنواره های هنری امسال در چهار استان اردبیل، کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و مرکزی انجام شد و مشارکت جوانان و هنرمندان در این جشنواره ها چشمگیر است.
حجت الاسلام متوسل آرایی اظهار داشت: معرفت افزایی، محبت افزایی و اطاعت افزایی سه محور اصلی بنیاد مهدویت کشور است که باید باز زبان هنر در جامعه گسترش یابد.
مدیرعامل بنیاد مهدویت استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: فراخوان نخستین جشنواره مهدوی صراط در چهار رشته مونشن گرافیک، نقاشی خط، انیمیشن و طراحی پوستر از آبان ماه امسال به نقاط مختلف کشور ارسال شده و 162 اثر از 16 استان کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید.
«مصطفی مشایخی» اظهار داشت: از مجموع آثار رسیده به جشنواره 68 مورد مربوط به خواهران و 94 اثر نیز مربوط به برادران بود و استان مرکزی نیز با 56 اثر بیشترین آثار این جشنواره را به خود اختصاص دادند.
وی ادامه داد: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره مورد بازبینی هیات داوران قرار گرفت و در نهایت 16 اثر توانستند رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.
مدیرعامل بنیاد مهدویت استان مرکزی اظهار داشت: علاوه بر آثار برگزیده این جشنواره 35 اثر نیز به نمایشگاه این جشنواره راه پیدا کردند.
در بخش انیمیشن این جشنواره «الهه موسوی» از تهران و «مرتضی مطهری» از قم مورد تقدیر قرار گرفتند و هیچ یک از آثار حائز رتبه اول تا سوم نشدند.
در بخش مونشن گرافیک هم «ابولفضل محمدی» از استان مرکزی اول شد و «محمد هادی پاک نژاد» از تهران، «محمد حسین اسلامی» و «ابوالفضل حاصلی» هر 2 هنرمند از استان مرکزی مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش نقاشی خط نیز هیچ یک از آثار حائز رتبه برتر نشد و «هادی هنر دوست» از استان همدان و «سپیده مرجان» از تهران به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.
در بخش طراحی پوستر هم «مرتضی رحمتی» از تهران، «محمد ربیعی» از مرکزی و سید «کمال بخشایش» از چهار محال و بختیاری عنوان های اول تا سوم را کسب کردند و «علیرضا عزیزی بهروز» از قم، «حامد سعیدی» و «امیر حسین عبادیان دهکردی» هر 2 هنرمند از استان مرکزی نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
3017/6013/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.