«رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی ها حاکی از ناپایداری هوا در سه روز پیش رو است و در این مدت گاهی رگبار باران یا رگبار برف و وزش باد شدید پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: وزش باد در برخی از ساعات در سه روز آینده شدید خواهد بود و تا اواخر وقت امروز (چهارشنبه) در برخی از نقاط استان سرعت وزش باد از 80 کیلومتر تجاوز می کند و برای روزهای پنجشنبه و جمعه نیز وزش باد شدید پیش بینی شده است.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: برای روز جمعه که موج اصلی سیستم در حال عبور است، بارش ها به صورت رگبار برف و باران و در مناطقی از کشور تشدید می شود.
مرادی اظهار داشت: با توجه به خروجی فعلی نقشه های پیش یابی نواحی جنوبی استان مرکزی تحت تاثیر عبور این سامانه، در روز جمعه بارش های خوبی خواهد داشت.
وی عنوان کرد: احتمال بارش برف و باران در سایر نقاط استان مرکزی نیز در روز جمعه پیش بینی شده است.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: احتمال تغییر در الگوی نقشه ها و تغییر نواحی تحت تاثیر و شدن ناپایداری ها نیز وجود دارد.
مرادی گفت: در این مدت به دلیل احتمال بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور و استان مرکزی، اختلال در تردد جاده ها و گردنه ها وجود دارد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: ساوه با بیشینه دمای 16 و 6 دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای یک درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
246 و 9 دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
3005/3075
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.