اخبار مرتبط

« فاطمه عبدی » روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 55 هزار جلد کتاب با موضوعات علمی، ادبیات، تاریخی و جغرافیا در مراکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان برای استفاده اعضا موجود است.
وی ادامه داد: 9 مربی در پنج مرکز کانون پرورش فکری شامل 2 مرکز در خمین، یک مرکز در قورچی باشی، یک مرکز در روستای شهابیه و یک مرکز در روستای رباط مراد به شکل ثابت فعالیت می کنند.
نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان در فرمانداری خمین ادامه داد: 6 هزار نفر در سنین 6 تا 17 سال در عضویت کانون های پرورش فکری خمین هستند و یکهزار عضو فعال حضور مستمر در این مراکز دارند.
عبدی با اشاره به اجرای «طرح کانون مدرسه» در خمین افزود: این طرح امسال برای 6 پایه 10 مدرسه ابتدایی اجرا شد.
وی تصریح کرد: طرح دیگری به نام « سینمای کانون» در مراکز شهرستان اجرا می شود و بر اساس این طرح در هفته 2 بار فیلم کتاب هایی که اعضا خوانده اند برایشان نمایش داده می شود.
عبدی گفت: کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان 40 نوع فعالیت در دستور کار دارند که این فعالیت ها در حوزه فرهنگی، هنری و ادبی است.
وی یادآور شد: بخش فرهنگی شامل قصه گویی، نمایش خلاق، ترویج فرهنگ کتابخوانی و بحث های آزاد می شود و در بخش هنری نقاشی، سفالگری، انیمیشین و هنرهای دستی و بومی آموزش داده می شود و برگزاری کارگاه های شعر و داستان از جمله برنامه های بخش ادبی است.
نماینده مراکز کانون پرورش فکری کودک ونوجوان در فرمانداری خمین با اشاره به تخریب مرکز کانون پرورش فکری شماره یک شهرستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ساختمان جدید آغاز شده است.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 18 هزار دانش اموز در 250 مرکز آموزشی است.
9930/7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.