اخبار مرتبط

«محمدرضا حاجی پور» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رقم تسهیلات اعطایی به این واحدها در مجموع چهار هزار و 637 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات رونق تولید امسال از 23 مرداد ماه به استان مرکزی ابلاغ شد و تاکنون 490 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی این استان برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت نام نویسی کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: 391 طرح از 490 متقاضی تسهیلات رونق تولید به بانک های عامل معرفی شد که 216 واحد تسهیلات دریافت و بقیه پرونده ها نیز در دست بررسی است.
حاجی پور بیان کرد: از مجموع 490 متقاضی دریافت تسهیلات، 216 واحد صنعتی متقاضی دریافت سرمایه درگردش، 14 واحد صنعتی متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت، 34 واحد صنعتی متقاضی تسهیلات بازسازی و نوسازی، 195 واحد کشاورزی متقاضی سرمایه در گردش، 25 واحد کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات سرمایه ثابت، یک واحد کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی، 2 متقاضی دریافت تسهیلات سرمایه ثابت گردشگری و سه واحد نیز متقاضی دریافت تسهیلات سرمایه در گردش بخش گردشگری هستند.
وی ادامه داد: 109 مورد از تقاضاهای تسهیلات نیز رونق تولید، 80 واحد از تسهیلات مستقیم بانک ها و 27 واحد نیز از متقاضیان سال گذشته هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: بر اساس ابلاغ بانک مرکزی به مدیران بانک های دولتی و غیر دولتی، واحدهای تولیدی معرفی شده به بانک ها از شرط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی مستثنی هستند و در دستورالعمل ابلاغی امسال واحدهای تولیدی بالای 100 نفر شاغل می توانند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند.
حاجی پور افزود: متقاضیان می توانند درخواست خود را در سایت بهین یاب به آدرس www.Behinyab.ir ثبت و سپس با مراجعه به بخش اطلاعیه های سایت سازمان نسبت به تکمیل و ارسال پرسش نامه های تکمیلی اقدام کنند.
استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنعت کشور مطرح است و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
3017/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.