اخبار مرتبط

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز شنبه همزمان با سالروز شهادت بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا(س) در گفت و گو با ایرنا افزود: شاکله انقلاب اسلامی ایران برگرفته از فرهنگ فاطمی و مکتب مترقی عاشورایی است که پشت دشمنان را به لرزه می اندازد.
وی خاطرنشان کرد: شیوه فکری و رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی مترقی برای هر مرد و زن مسلمان است و این بانوی بزرگوار اسوه دینداری، شجاعت، صبر، بصیرت و تقوا است.
امام جمعه اراک عنوان کرد: تقارن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و دهه فجر با ایام فاطمیه بهترین فرصت برای اشاعه فرهنگ و پیام راستین و معنوی جمهوری اسلامی است.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: یکی از برکات انقلاب اسلامی بسط ادبیات دینی در لایه های مردمی بود و این مهم بصیرت ملت فهیم ایران را تقویت کرده و اقتدار و عزتمندی نظام اسلامی را رقم زده است.
وی ادامه داد: ادبیات انقلاب اسلامی مبتنی بر حق طلبی، دفاع از مظلوم ، عدالت محوری و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است و توانسته پس از چهار دهه عمر با عزت گفتمان مترقی خود را در دیگر کشورها نیز بسط دهد و مقاومت اسلامی محصول آن است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران باید قدر انقلاب اسلامی را دانسته و با پیروی عملی از فرهنگ فاطمی و عاشورایی راه شهدا را با اقتدار ادامه دهند و از سرمایه ولایت فقیه پاسداری کنند.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: وحدت و انسجام ملی درهم شکننده توطئه های دشمنان است و در شرایطی که استکبار جهانی تمامی تلاش خود را برای فشار اقتصادی بر ایران به کار گرفته باید با هوشیاری در صحنه بود و دشمن را ناامید کرد.
وی اظهار داشت: کارنامه چهل ساله انقلاب اسلامی مملو از موفقیت های کلان و خرد است که با همراهی مردم و استفاده از توان داخلی به بار نشسته و باید ابعاد این موفقیت ها به خوبی تشریح شود.
استان مرکزی با یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.
6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.