اخبار مرتبط

« عبدالرضا پیرحسینلو » روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رشد نرخ باسوادی جمعیت 6 سال به بالا از دستاوردهای چهل ساله آموزش و پرورش خمین در حوزه سواد آموزی است.
وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نرخ باسوادی این شهرستان 47 درصد بود که اکنون به 93 درصد رسیده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خمین گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 70 مدرسه در دوره ابتدایی با 6 هزار و 674 دانش آموز و 14 مدرسه در دوره متوسطه اول با 2 هزار و 315 دانش آموز در این شهرستان فعال بود که اکنون به ترتیب به 130 مدرسه با 10 هزار و 500 دانش آموز و 46 مدرسه با چهار هزار دانش آموز فعالیت دارد.
پیر حسینلو افزود: در بدو انقلاب اسلامی 6 مدرسه با یکهزار و 325 دانش آموز متوسطه دوم فعال بود که در چهار دهه فعالیت ارزشمند انقلاب این تعداد به 88 مدرسه با چهار هزار دانش آموز افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در مجموع 90 مدرسه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعال بوده است اظهار داشت: این رقم در شرایط حاضر 264 مدرسه است.
به گفته مدیر آموزش و پرورش خمین 18 هزار و 500 دانش آموز در 530 کلاس درس در این شهرستان به تعلیم و تربیت مشغول هستند.
پیر حسینلو ادامه داد: خمین در جذب بیسوادان در استان مرکزی پیشرو است و نرخ باسوادی این شهرستان 96 و 6 دهم درصد عنوان شده که یک صدم از میانگین استانی بیشتر است.
وی افزود: 215 سوادآموز خمین درسال تحصیلی جاری جذب دوره های آموزشی این نهاد شدند.
مدیر آموزش و پرورش خمین افزود: سهمیه تکلیفی زادگاه امام راحل امسال در جذب سوادآموزی 170 نفر است که در سال تحصیلی جاری 215 نفر جذب شدند و این شهرستان بعد از شازند در جایگاه دوم استانی را از نظر جذب سواد آموز دارد.
وی ادامه داد: تلاش می شود جمعیت بیسواد این شهرستان سواددار و همه کودکان و نوجوانان نیز تحت پوشش تعلیم و تربیت قرار گیرند تا بیشوادی در این شهرستان ریشه کن شود.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت است.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.