اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «غلامرضا فتح آبادی» روز سه شنبه در آیین بهره برداری از خانه فرهنگ، تلاش و کار شرکت ایرالکو اراک، افزود: وضعیت آسیب های اجتماعی در استان مرکزی به نسبت کشور بهتر است و اقدام های مطلوبی در راستای کاهش ساماندهی به آسیب ها صورت گرفته است.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهار سال اخیر در بحث آسیب های اجتماعی تاکید ویژه داشته و تاکنون با نظارت کلان هفت نشست ویژه برگزار شده که در پی آن تغییرات مثبتی در جامعه ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: امید به آینده از شاخص های کلیدی سرمایه اجتماعی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
فتح آبادی تصریح کرد: بحث ایجاد خانه فرهنگ، تلاش و کار از اقدام های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واحدهای تولیدی است که استان مرکزی نیز در این راستا گام های خوبی برداشته و تاکنون مرکزدر صنایع این خطه ایجاد کرده است.
وی اظهار داشت: هدف اصلی این خانه ها ترویج ارزش های انسانی، مهارت آموزی فردی و ارتباطی و توانمندسازی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی و بهبود نشاط اجتماعی است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی افزود: این مراکز باید در زمینه مشاوره های مختلف، ترویج کسب روزی حلال و بهبود مهارت گفتمانی نیز با جدیت بکوشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: فرهنگ وجدان کاری سرمایه سترگ حوزه اقتصادی است و هرچه در این زمینه کار شود کم است.
«محمدتقی آبایی هزاوه» افزود: توسعه فرهنگ اسلامی و ایرانی باید بیش از پیش تقویت شود.
وی بیان کرد: ایجاد خانه فرهنگ، کار و تلاش از اقدام های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در استان مرکزی آغاز شده و راه اندازی آن در همه مراکز تولیدی به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: بهبود فرهنگ در جامعه نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد و این مهم باید با جدیت دنبال شود.
آبایی هزاوه اظهار داشت: کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی نقش برجسته ای داشته اند و نقش این قشر در چهار دهه حیات نظام اسلامی نیز پررنگ بوده و از هیچ کوششی در تولید و توسعه دریغ نداشته اند.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) نیزدر این نشست گفت: این واحد تولیدی مادر تخصصی در زمره سه تولید کننده فلز شمش آلومینیوم کشور است که 2 شرکت دیگر به دلیل مشکلات ناشی از تحریم با ظرفیت 20 درصد فعالیت دارند اما ایرالکو در اراک با 100 درصد ظرفیت فعالیت دارد و محصولات خود را در بازارهای هدف به فروش می رساند.
«احمد مجیدی» افزود: این واحد صنعتی مواد اولیه 11 هزار کارخانه و کارگاه داخل کشور را تامین می کند.
وی بیان کرد: 80 درصد مواد اولیه ایرالکو از خارج کشور تامین می شود و با همت و صبر می توان از این مشکل عبور کرد.
مدیر روابط عمومی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) نیز در این آیین با تشریح اقدام های مختلف فرهنگی این شرکت گفت: بهبود برنامه های فرهنگی از اولویت های این واحد تولیدی است و در بودجه سال 98 نیز به این مهم نگاه ویژه شده است.
«کاوه عزیز محمدی» افزود:ایرالکو در سال 65 مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفت و 37 شهید تقدیم انقلاب کرد و 17 شهید نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم کرده است.
وی بیان کرد: ایرالکو افتخار همکاری با 300 جانباز و 31 آزاده دارد به عنوان سرمایه های معنوی دارد.
مدیر روابط عمومی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) ادامه داد: سالانه در این واحد صنعتی بیش از 50 آیین ملی و مذهبی برگزار می شود و مباحث فرهنگی و مذهبی در کنار کار و تولید با جدیت دنبال می شود.
عزیزمحمدی تصریح کرد: شناسایی استعدادهای هنری در این واحد تولیدی مورد توجه است و در مجموع برنامه های مختلفی در حوزه بهبود فرهنگ کارکنان در بخش های مختلف دنبال می شود.
ایرالکو به عنوان صنعت مادرتخصصی در تولید انواع شمش های آلومینیوم فعالیت دارد که در سال 1351 در اراک تاسیس شده است.
این واحد صنعتی در زمینی به مساحت ۲۳۲ هکتار عرصه کارگاهی در کیلومتر پنج جاده اراک تهران قرار دارد.
در بیش از 2 دهه اخیر فناوری فرسوده ایرالکو یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی کلانشهر آلوده اراک بود که برای مدیریت و اصلاح آن در دولت های مختلف اقداماتی انجام شد.
3005/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.