اخبار مرتبط

سرهنگ «ایرج کهریزی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: استان مرکزی از صبح روز یکشنبه تحت تاثیر سامانه بارشی حاکم بر کشور قرار گرفته و اکنون بارش برف و کولاک به صورت متناوب در جاده های استان ادامه دارد.
وی بیان کرد: کولاک و برف موجب شده که تردد در جاده های شهرستان شازند به کندی انجام شود و از بامداد یکشنبه تاکنون حدود 20 فقره حادثه رانندگی خسارتی در جاده های این شهرستان به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی این استان تا پایان وقت روز یکشنبه از فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف بهره مند است.
سرهنگ کهریزی عنوان کرد: با توجه به شرایط جوی حاکم می طلبد که مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت نیاز باید قبل از سفر از وضعیت راه ها مطلع شده و تجهیزات لازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.
وی عنوان کرد: ماموران پلیس راه استان مرکزی در تمام جاده های این استان حضور دارند و آماده ارایه خدمت به مسافران هستند.
سامانه بارشی روز شنبه از مناطق شمال غرب به کشور وارد شده که موجب ناپایداری هوا و بارش برف و باران در بخش هایی از کشور شده است.
فعالیت این سامانه به شمالی شدن جریانات جوی دامن زده و پیامدهای آن در استان مرکزی موجب بارش برف و در مناطق گرمتر استان به صورت برف، باران و وزش باد است.
به گزارش هواشناسی استان مرکزی این منطقه در سه روز آتی با افت 12 درجه ای دما مواجه می شود.
استان مرکزی با دارا بودن 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.
3005/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.