اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «حسین بختیاری» روز شنبه در آیین نواختن نمادین زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه قرآنی فطرت ناحیه 2 اراک، افزود: تربیت دینی و فرهنگی در کنار علم آموزی در چهار دهه عمر انقلاب اسلامی توانسته نسلی شجاع و تحول ساز را تقدیم کشور کند.
وی اظهار داشت: دانش آموزان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری در شکل گیری و پیروزی انقلاب داشتند و امروز نیز وظیفه و رسالت خطیری در کمک به تحقق هرچه بیشتر اهداف نظام اسلامی دارند.
وی گفت: انقلاب اسلامی زیرساخت های مناسبی برای تحصیل در کشور فراهم کرد و نسل تربیت جوی کشور باید همه تلاش خود را برای کسب علوم و فنون مختلف به کار گیرند و قله های علم و دانش را یکی پس از دیگری فتح کنند.
فرماندار اراک خاطرنشان کرد: دانش آموزان سرمایه های اصلی نظام هستند و این قشر باید به بهترین شکل پرورش یابند و در آینده برای توسعه و سربلندی کشور از هیچ کوششی دریغ نکنند.
بختیاری بیان کرد: شرایط زندگی مردم ایران قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب اسلامی نیست و پیشرفت های خوبی به برکت انقلاب اسلامی در کشور برای بهره مندی مردم از مزایای مختلف صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: کارنامه دستاوردهای چهل ساله نظام درخشان است و مردم باید قدردان این دستاوردها و خدمات باشند.
فرماندار اراک گفت: ایران اسلامی در میان پنج کشور برتر در علم نانو، نخستین کشور در خاورمیانه در امر سلامت و از کشورهای برتر دنیا در تولید علم است.
بختیاری اضافه کرد: قبل از انقلاب اسلامی در استان مرکزی تنها یک مرکز علمی وجود داشت و اکنون به برکت انقلاب اسلامی تمام مراکز آموزش عالی فعال کشور در این استان وجود دارد.
227 هزار دانش آموز در 2 هزار و 269 مرکز آموزشی در سال تحصیلی جاری (98-97) مشغول به تحصیل هستند.
3005/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.