اخبار مرتبط

سید «علی آقازاده» روز جمعه در آیین بهره برداری از ساختمان شهرداری خمین، افزود: تلاش برای تحقق این مهم با وجود تحریم ها با قوت دنبال می شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: توسعه صنعتی در زادگاه معمار کبیر انقلاب آهنگ خوبی دارد و تحریم ها نه تنها در این شهرستان بلکه در هیچ نقطه ای از این کشور پهناور نمی تواند جلوی رشد و بالندگی این ملت را بگیرد.
آقازاده با بیان اینکه امروز ده ها طرح اقتصادی و عمرانی در زادگاه معمار کبیر انقلاب بهره برداری می شود، افزود: این طرح ها نتیجه خدمت صادقانه مسئولان این شهر و تلاش همه جانبه بخش دولتی و خصوصی است که در راستای محرومیت زدایی و رونق اقتصادی و رفاهی صورت گرفته است.
وی انسجام و یکدلی مسئولان خمین را قابل تقدیر دانست و افزود: امید می رود با تدابیر اندیشه شده خمین همپای دیگر مناطق استان مرکزی به منطقه ای برخوردار تبدیل شود.
استاندار مرکزی افزود: شهرک صنعتی خمین پویا و فعال است و ٢ واحد صنعتی جدید در حال راه اندازی دارد که یکی از آن ها مربوط به صنعت پتروشیمی است.
آقازاده بیان کرد: راه اندازی این واحد صنعتی با ظرفیت تولید 180 هزار تن زمنیه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم صدها نفر را در این شهرستان فراهم می کند.
وی تصریح کرد: همه تلاش برای برگرداندن تولید با ظرفیت کامل در کارخانه نخ خمین بعد از سال ها درگیری به کار گرفته شده و با همت بخش خصوصی و همکاری بانک صنعت و معدن این مهم در دست پیگیری است.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: توسعه صنعتی خمین در کنار طرح های بزرگ دیگر کشاورزی و دامداری زمینه اشتغال بیکاران را در زادگاه امام راحل فراهم کند.
آقازاده با بیان اینکه نرخ بیکاری خمین در استان بالا است، افزود: همه مسئولان باید تلاش مضاعفی را برای گره گشایی از این مشکل به کالر گیرند.
وی در خصوص ساختمان شهرداری گفت: ساخت و تجهیز این طرح با اعتبار 90 میلیارد ریال نشانه مدیریت مطلوب شهری در خمین است.
استاندار مرکزی افزود: اگر شهرداری ها و شورای اسلامی در استان رتبه بندی شود خمین از نظر مدیریت شهری با هماهنگی که بین این ارکان وجود داردنمره قبولی می گیرد.
آقازاده بیان کرد: مدیریت شهری باید در ارایه خدمت به مردم از شیوه های نو و مکانیزاسیون استفاده کند چرا که این مهم بهره وری بالا ، صرفه جویی در زمان و هزینه و کیفی شدن امور را در پی دارد.
ساختمان شهرداری خمین در زمینی به وسعت ١٠ هزار مترمربع با زیربنای پنج هزار و 2٠٠ مترمربع در سه طبقه ساخته شده است.
برای ساخت و تجهیز این طرح عمران شهری که از سال 93 کلید خورد ٩٠ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری خمین هزینه شده است.
شورای اداری استان مرکزی در بیت امام راحل، نواخته شدن زنگ انقلاب و اجرای سرود ملی ، بهره برداری از طرح های عمرانی و اقتصادی و دیدار با خانواده معزز شهدا ،گلباران بیت تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از جمله برنامه های نخستین روز از دهه فجر در خمین بود.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با 105 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری اراک قرار دارد.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.