اخبار مرتبط

«علی اصغر زارعی» روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه تعهدی این استان امسال ایجاد 20 هکتار گلخانه جدید بود که تا کنون حدود 150 درصد این تعهد ها محقق شده است.
وی ادامه داد: با ایجاد این واحدها فضاهای گلخانه ای گل و گیاه زینتی استان مرکزی به یکهزار و 60 هکتار افزایش یافته است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 456 هکتار از واحدهای گلخانه ای استان سربسته و بقیه در فضای باز است.
زارعی خاطر نشان کرد: با فعالیت این گلخانه ها برای پنج هزار و 600 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.
وی افزود: سالانه 252 میلیون گل شاخه بریده، 85 میلیون درختچه های زینتی و 47 میلیون گل های گلدانی در گلخانه های استان مرکزی تولید می شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یادآور شد: 140 هکتار گلخانه تولید سبزی و صیفی در این استان فعال است که هر سال 30 هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی در آن ها تولید می شود.
زارعی افزود: فعالیت گلخانه های سبزی و صیفی در استان مرکزی برای یکهزار و 720 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
وی، حمایت از واحدهای گلخانه ای را از برنامه های اولویت دار سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: هیچ محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات و توسعه گلخانه ها در استان وجود ندارد و 80 درصد اعتبار مورد نیاز این واحدها به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: کشت محصولات مختلف در گلخانه ها مصرف آب کشاورزی را تا یک دهم کشت در اراضی کشاورزی کاهش می دهد و تولیدات گلخانه ای تا 10 برابر افزایش می یابد.
استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است.
670 هزار هکتار زمین باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد.
استان مرکزی با تولید حدود 54 هزار تن گوشت سفید، 53 هزار تن تولید گوشت قرمز، 320 هزار تن شیر، حدود 41 هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در تولیدهای بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.
1955/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.