اخبار مرتبط

«مهدی قره‌شیخ‌لو » روز چهارشنبه در هفتمین نشست انجمن خیران قرآنی استان مرکزی در زادگاه امام راحل افزود: راهبردهای قرآنی در کشور جایگاه ویژه ای دارد و منابع مالی این بخش در لایحه بودجه 98 نباید دستخوس نوسانات و کاستی شود.
وی اظهار داشت: حوزه قرآنی در سال های حیات انقلاب اسلامی موفق عمل کرده و درحالی که شمار حافظان قرآن مجید قبل از پیروزی انقلاب اسلامی انگشت شمار بود، اکنون هزاران حافظ قرآن در سطح کشور فعالیت دارند و از افتخارات نظام اسلامی این است که 183 رتبه بین المللی در مسابقات جهانی کسب کرده است.
رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور تاکید کرد: امید می رود که سهم قران از بودجه کشور در حد و قواره این بخش در نظر گرفته شود.
قره شیخ لو اظهارداشت: دهه پنجم انقلاب جهش قرآنی نیاز دارد و این مهم با برنامه های کیفی و تخصیص اعتبار مناسب مسیر است.
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: اساسنامه انجمن خیران در گام نهایی شدن قرار دارد و به زودی تمامی انجمن های قرآنی کشور دارای اساسنامه می شوند.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور یادآور شد: نماینده انجمن‌های قرآنی در نشستی که هفته گذشته در قم برگزار شد، حضور داشتند و مفاد اساسنامه با دقت ارزیابی شده و قرار است که این مهم به زودی ابلاغ شود.
قره شیخ لو افزود: توسعه نرم افزاری باید در کنار راهبردهای رشد سخت‌افزاری دنبال شود و جذب خیران در فعالیت های قرآنی امری ضروری است.
وی بیان کرد: هر فعال قرآنی یک دارالقرآن متحرک است و باید زنجیره فرهنگ سازان قرآنی را روز به روز در کشور مستحکم تر کرد.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور گفت: موفق‌‌ترین استان کشور در حوزه خیران قرآنی در یک دهه اخیر استان مرکزی است چرا که بخش عمده‌ای از طرح های قرآنی با مساعدت افراد نیکوکار اجرا شده و عملکرد این حوزه الگوی خوبی برای سایر استان ها است.
استاندار استان مرکزی در این نشست گفت: اقدامات خیران قرآنی در سطح استان مرکزی باعث ترویج، گسترش و بهبود ارزش های قرآنی شده که شایسته تقدیر است.
سید «علی آقازاده» افزود: قرآن بارزترین منبع عظیم ذخایر الهی، معجزه آخرین فرستاده خداوند و کتاب زندگی است که زمینه ساز حیات طیبه برای بشریت است.
وی اظهارداشت :هرچه برای فعالیت‌های قرآنی هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری برای آینده و مصون داشتن نوجوانان و جوانان از آسیبهای اجتماعی است.
استاندار مرکزی بیان کرد: عملکرد انجمن خیران قرآنی استان رضایت‌بخش بوده و فعالیت های این حوزه مردم را آماده مشارکت بیشتر در علوم دینی کرده است.
رئیس انجمن خیران قرآنی استان مرکزی گفت: 70 هزار جلد مصحف قرآنی امسال در این استان با همت خیران صنایع در مساجد، حسینیه ها و هیات های مذهبی توزیع شد.
حجت‌الاسلام «محمدحسین صابری اراکی» افزود: برگزاری نشست های قرآنی در موسسه ها و خانه‌های قرآنی و برگزاری موفق جشنواره گل‌های محمدی(ص) و فاطمی(س) در پنج سال اخیر باعث توسعه فرهنگ قرآنی در این استان شد.
وی ادامه داد: بیش از 11 هزار کودک، نوجوان و نخبه قرآنی با برگزاری جشنواره گل های محمدی جذب موضوعات علوم دینی شده و نسل جوان با کتاب هدایت بیش از پیش آشنا شدند.
رئیس انجمن خیران قرآنی استان مرکزی اظهارداشت: 60 درصد اعتبارات این جشنواره به ویژه امسال توسط خیران قرآنی تامین شد و در بخش حمایت از توسعه فعالیت‌های آموزش قرآن، تربیت معلم، حافظان و قاریان نیز با حمایت سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور و همچنین اداره کل تبلیغات اسلامی استان اقدامات گسترده‌ای انجام شده است.
صابری اراکی بیان کرد: ظرفیت های مردمی در محافل قرآنی با تلاش 220 موسسه و خانه قرآن شهری و روستایی استان در حال توسعه است.
وی گفت: انجمن خیران قرآنی استان با توجه به بافت منطقه‌ای و نیازها در زمینه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در رفع موانع توسعه قرآنی در میان آحاد مردم به ویژه جوانان تلاش‌ می کند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مشارکت همگانی در پیشبرد اهداف قرآنی و توسعه فرهنگ قرآنی امری ضروری است.
حجت‌الاسلام «صفر قربان‌پور» افزود: نماد حضور مردمی از زوایای مختلف نظیر آمادگی برای چاپ قرآن کریم و برگزاری محفل قرآنی و بسیاری از موارد دیگر در استان مرکزی متجلی است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت است.
7277/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.