اخبار مرتبط

سید«مهدی مقدسی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساختار خودروسازی کشور پویا نیست و تعدد شرکت ها، هیات مدیره ها و نیروی انسانی بالا موجب شده تا هزینه تمام شده خودرو در کشور افزایش داشته باشد.
وی اظهار داشت: کم توجهی صنعت خودرو به بخش تحقیقات و توسعه منجر به تولید محصولات بی کیفیت شده است و این مهم باعث انباشت هزینه در این صنعت شده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت افزود: برای برون رفت از شرایطی که صنعت خودروی ایران به آن مبتلا است باید اصلاح ساختار مالی، اداری و کاهش هزینه ها در دستور کار جدی خودروسازان کشور قرار گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه به ویژه شرکت های دانش بنیان با صنعت خودروسازی ایران ضروری و اجتناب ناپذیر است.
مقدسی افزود: ساماندهی قیمت منطقی خودرو باید با تشکیل نشستی توسط قطعه سازان، حفاظت محیط زیست، نماینده مصرف کنندگان، دانشگاهیان و کمیسیون صنایع مجلس انجام شود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت گذاری خودرو باید واقع بینانه توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان اهرم اصلی این صنعت تعیین شود تا حقوق مصرف کننده واقعی رعایت شود.
مقدسی افزود: افزایش قیمت خودرو که در ماه های اخیر در صنعت خودروی کشور اتفاق افتاد نتیجه تفاوت نرخ ارز بود که نیازمند مدیریت و جلوگیری از اجحاف به مشتریان است.
وی اظهار داشت: نحوه قیمت گذاری خودرو دارای ایراداتی است که خودروسازان در این فرآیند، اصلاح ساختاری را رعایت نکرده اند و همتی برای کاهش منطقی قیمت خودرو نیست.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: کم توجهی به افزایش کیفی تولید خودرو از جمله دلایلی است که زمینه توسعه صادرات را در این صنعت محقق نکرده است.
مقدسی افزود: کشورهایی مثل کره و آلمان با سابقه تولید خودر به ترتیب 6 تا 10 پروانه خودروسازی دارند اما در ایران بیش از 40 پروانه خودروسازی صادر شده است که بیشتر وارد کننده قطعات و خودرو هستند.
وی اظهار داشت: این مهم موجب ناهماهنگی و بی نظمی در صنعت خودروسازی کشور شده است که مجلس برای ساماندهی این صنعت طرحی را در دستور کار دارد.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ساختار صنعت خودروی کشور، افزایش کیفیت و متناسب با شاخص های زیست محیطی، کاهش قیمت و صادرات از جمله اهداف طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس است.
مقدسی افزود: نظارت دولت در پیش فروش خودرو باید تشدید شود و نباید تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان به خاطر مشکلات این صنعت تکرار شود.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد که دو جایگاه آن مربوط به نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب است.
6991/3075
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.