اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز یکشنبه در آیین تجلیل از پرستاران بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، افزود: زیرساخت استاندارد و با کیفیت درمانی سرمایه ماندگار حوزه سلامت است که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در استان مرکزی و دیگر نقاط کشور ایجاد شده و آحاد جامعه باید قدردان این خدمات ارزنده باشند.
وی ادامه داد: شمار زیاد پزشکان متخصص، امکانات بیمارستانی و مراکز درمانی مجهز در نقاط مختلف کشور با قبل پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست و به برکت جمهوری اسلامی است که این خدمات تا دورترین مناطق ریشه گرفته و می توان گفت که ایران در برابر بیش از 90 درصد انواع بیماری ها ایمن است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ایران اسلامی دارای بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر مرز است و مردم کشورهای همسایه از بیماری هایی رنج می برند که در کشور ایران وجود ندارد و این گویای عملکرد مطلوببی است که در تربیت پزشکان متخصص و توجه به بخش سلامت مردم در 40 سال اخیر صورت گرفته است.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: با توجه به شرایط ویژه بیماران بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، نسبت به کادر پرستاری و خدماتی این مجموعه درمانی باید دقت شود چرا که مراجعه کنندگان به این واحدوضعیت ویژه دارند و رعایت اصول اخلاقی و صبوری برای آرمش بخشیدن و افزایش روحیه آنان ضروری است.
وی بیان کرد: پرستاران با زحمات ارزشمند خود چراغ امید را در دل خانواده‌ها روشن می کنند و با تاسی از سیره حضرت زینب (س) روح همدلی و حمایت را در جامعه زنده نگه کی دارند.
امام جمعه اراک افزود: الگوگرفتن از زندگی حضرت زینب(س) و مطالعه خصوصیت اخلاقی و شخصیتی آن بانوی بزرگوار اسلام می‌تواند پرستاران را در ادامه راه خطیر پرستاری و خدمت به جامعه یاری کند.
16 واحد بیمارستانی استان مرکزی با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان نیز خصوصی در اراک و ساوه وجود دارد.
3017/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.