اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «مجید آنجفی» در نشست تنظیم بازار استان مرکزی، افزود: توزیع مرغ منجمد در این استان تا کاهش و تثبیت قیمت این محصول و وجود تقاضا از طرف مردم ادامه می یابد.
وی ادامه داد: کاهش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری و افزایش تقاضا به مناسبت شب یلدا از جمله مهمترین عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ در استان مرکزی و کشور بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به جوجه ریزی انجام شده در واحدهای مرغداری و توزیع مرغ منجمد در این استان روند قیمت گوشت مرغ در استان کاهشی است و پیش بینی می شود در آینده نزدیک تعادل در قیمت این محصول پروتئینی رقم بخورد.
آنجفی با یاد آوری افزایش قیمت گوشت قرمز در استان و کشور افزود: افزایش قیمت جهانی قیمت نهاده ها از جمله عوامل بالا رفتن قیمت گوشت قرمز است و با تدابیر اندیشیده شده قیمت این محصول نیز به زودی تثبیت و روند کاهش می گذارد.
وی ادامه داد: توزیع گوشت منجمد گوساله و گوسفندی برای کاهش قیمت این محصول در استان مرکزی در حال انجام است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی توزیع گوشت گرم گوسفندی را از دیگر اقدام های انجام شده برای کاهش قیمت گوشت در استان عنوان کرد و گفت: این استان از نظر میزان توزیع گوشت گرم وارداتی در زمره هفت استان نخست کشور است.
در این نشست به صورت تلفنی وضعیت قیمت گوشت مرغ توسط معاون امور اقتصادی و منابع استانداری مرکزی از معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان پیگیری شد.
استان مرکزی با 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.
1955/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.