اخبار مرتبط

« ایمان نویدی » روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد در هفته اطلاع رسانی ایدز ( 8 تا14 آذر) در 2 پایگاه توسط کارشناسان آزمایش 'اچ. ای . وی' را انجام داند که هیچ مورد ایدز در آنان شناسایی نشد.
وی اظهار داشت: غربالگری در 2 دستگاه اتوبوس سیار با همکاری بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان اراک انجام شد.
کارشناس برنامه کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اتوبوس پایگاه سیار ویژه بهزیستی استان در مناطق حاشیه اراک مستقر شد و پایگاه سیار ویژه دانشگاه علوم پزشکی نیز علاوه بر انجام تست اچ.آی.وی آموزش و اطلاع رسانی را انجام داد.
نویدی افزود: این پایگاه ها با شعار جهانی « برای آگاهی از سلامت خود من هم آزمایش ایدز می دهم » استقرار یافتند و به شهروندان اطلاع رسانی کردند.
وی اظهار داشت: بهزیستی استان از افراد مبتلا به ویروس ایدز حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی دارد.
کارشناس برنامه کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در این پایگاه ها علاوه بر انجام تست رایگان و فوری اچ.آی وی. اطلاع رسانی و همچنین مشاوره های لازم در خصوص این بیماری ارائه شد.
نویدی افزود: خدمات کاهش آسیب از جمله توزیع بسته های بهداشتی توسط بهزیستی برای افراد دارای رفتارهای پرخطر ارائه شد.
کارشناس برنامه کنترل ایدز دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیماری ایدز یک بیماری عفونی قابل کنترل و درمان است؛ در صورت شناسایی و درمان به موقع می توان این بیماری را کنترل کرد و شرایطی فراهم آورد که فرد تا آخر عمر سالم و بدون ورود به مرحله ایدز زندگی کند.
نویدی افزود: مرکز مشاوره بیماری های رفتاری به عنوان تنها مرکز جامع در استان مرکزی تمامی خدمات درمانی بیماران اچ.آی.وی را به صورت رایگان و محرمانه ارایه می کند مراجعان می توانند برای آگاهی با شماره تلفن 32228073 تماس بگیرند.
630 هزار در کلانشهر اراک زندگی می کنند.
6991/3075
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.