اخبار مرتبط

سرهنگ پاسدار «محمد تقی امینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: 30 هزار متر رنگ آمیزی در کلاس های درس 60 مدرسه در نقاط مختلف استان مرکزی از سوی گروه های اردوهای هجرت استان انجام شده است.
وی ادامه داد: دوخت 180 دست مانتو و شلوار و اهدا به دانش آموزان نیازمند، توزیع بسته های لوازم التحریر، دوخت 70 دست لباس کارگاهی، دیوار کشی مدارس، ساخت 20 باب خانه محروم در روستاهای شهرستان های کمیجان، خنداب، فراهان و اراک از دیگر فعالیت های اردوها هجرت دانش آموزی در استان مرکزی است.
مسئول بسیج دانش آموزی استان مرکزی افزود: برگزاری دوره های آموزشی، مسابقات ورزشی، حلقه های صالحین و مشارکت در برداشت و بسته بندی محصولات کشاورزی از دیگر فعالیت های اردوهای هجرت دانش آموزی استان مرکزی در سال جاری است.
وی اضافه کرد: بیش از 6 هزار دانش آموز در قالب 40 گروه جهادی هجرت دانش آموزی یک، سه، هفت و 10 روزه امسال به مناطق محروم و روستایی استان اعزام شدند.
سرهنگ پاسدار امینی افزود: طرح اردوهای هجرت سه از سوی این نهاد انقلابی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ‌در معرفی مدارس، بسیج سازندگی در فراهم کردن امکانات، لوازم و اعتبارات مورد نیاز، هماهنگی طلاب در اعزام یک روحانی در هر اردو و بسیج فرهنگیان در اعزام استادکار برگزار می شود.
مسئول بسیج دانش آموزی سپاه روح الله استان مرکزی توضیح داد: دانش آموزان مدارس روستایی در جمع آوری محصولات کشاورزی، دامداری، آبرسانی، ایجاد فضای سبز و برگزاری آیین های مذهبی و فرهنگی نیز فعالیت دارند.
سرهنگ امینی رشد و تعالی، خلاقیت، مسئولیت پذیری، تقویت روحیه کارآفرینی و در نهایت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان را مهمترین هدف برگزاری اردوهای هجرت عنوان کرد.
آیین نامه اردوهای هجرت سه خرداد ماه سال 1385 به پیشنهاد معاونت اجرایی رئیس جمهوری وقت و به استناد اصل 138 قانون اساسی از سوی هیات وزیران ابلاغ شد.
این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت های گروهی و کمک به سازندگی و خدمات‌ رسانی به روستاها و مناطق محروم انجام می شود و سازمان بسیج سازندگی موظف است از نیروهای جوان داوطلب دانش‌آموز، دانشجو و طلبه برای شرکت در اردوهای موضوع این آیین‌نامه دعوت و ثبت‌نام کند.
۷۴۷ دانش آموز ، ۴۵ استاد کار فرهنگی و ۳۴ طلبه سال گذشته در اردوهای هجرت سه استان مرکزی حضور داشتند که ۶۸ هزار متر مربع رنگ آمیزی، چهار هزار متر مربع دیوارنگاری و تعمیر ۴۰۰ میز و صندلی در ۱۱۸ مدرسه در نقاط مختلف استان مرکزی بخشی از فعالیت های این گروه ها بود.
3017/6013/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.