اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این گلخانه که سه هزار متر مربع مساحت دارد دهه فجر سال گذشته با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و در آن نهال لیموترش از نوع لالیم کوات و پرشین لایم تولید می شود.
نهال های این گلخانه با هدف افزایش بهره‌وری در واحد سطح ، تامین لیموترش در خارج از فصل و توسعه صادرات محصولات باغی پرورش داده می شود.
وزیر جهاد کشاورزی هنگام بازدید از این گلخانه توسعه کشت های گلخانه ای را روشی مناسب در شرایط تغییرات اقلیمی و کمبود آب دانست و تاکید کرد که دولت این بخش از کشاورزی را با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت مورد حمایت قرار می دهد.
محمود حجتی افزود : استفاده از آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی در زمینه تولید نهال هم از جمله موضوعاتی است که برای افزایش تراکم کشت کشاورزی ، تنوع بخشی به محصولات و مقابله با آفات باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تامین محصولات کشاورزی در فصول مختلف سال را یکی از برنامه های جهاد کشاورزی برشمرد و گفت که این روش سبب می شود تا ضمن کاهش هزینه نگهداری محصولات کشاورزی ، غذای سالم در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته و هزینه های سرباری مانند فاسد شدن محصول از بین برود.
وزیر جهاد کشاورزی افزود : با توجه به نیاز و ضرورت های مهم آبی و اشتغال ، سطح زیر کشت گلخانه ای در کشور بسیار پایین است و باید با ارائه تسهیلات مناسب در این بخش سطح گلخانه های کشور را افزایش داد.
وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز سفر یک روزه اش به مازندران را آغاز کرد .
بازدید از مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج در آمل، افتتاح پروژه 550 هکتاری تجهیز و نوسازی شالیزارها در سیمرغ، بازدید از پایانه صادرات محصولات کشاورزی و پایانه صادرات محصولات شیلاتی در جویبار، بازدید از گلخانه تولید لیموترش در بهشهر و بازدید بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور در گلوگاه از برنامه های حجتی بوده است .
7332/1654
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.