اخبار مرتبط

محمد علی طهماسبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: در حالی هلو و شلیل با قیمت 10 تا 12هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد که قیمت آن سر مزرعه کمتر از 5هزار تومان است.
وی با بیان اینکه تفاوت قیمت محصولات کشاورزی از سر مزرعه تا مصرف کننده به دلیل فعالیت واسطه ها است ، ادامه داد: وضعیت تولیدات محصولات باغی در کشور بد نیست و حتی افزایش تولید محصولات گرمسیری و غیر گرمسیری را تا بیش از یک میلیون تن نسبت به سال زراعی گذشته را شاهد هستیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه خشکسالی بر روند تولید تاثیر دارد و این اثر در دراز مدت خود را نشان خواهد داد ، توضیح داد: خشکسالی بر باغات دیم تاثیر آنچنانی نداشته است.
وی به اهمیت وجود مراکز پایانه صادراتی برای کوتاه کردن دست واسطه ها اشاره کرد و گفت: امروز بزرگترین پایانه و لجستیک محصولات کشاورزی در جویبار مازندران در حال ساخت است.
وی با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل این پایانه صادراتی محصولات کشاورزی اظهار داشت: محصولات باغی مازندران از جمله پرتقال و کیوی مشjریان زیادی در کشورهای حوزه دریای خزردارد .
وی در مورد واردات میوه گفت که واردات میوه های گرمسیری و غیر گرمسیری قاچاق محسوب می شود و تنها واردات موز و انبه با رعایت قوانین قرنطینه ای و بر اساس مقدار نیاز مجاز است.
به گزارش خبرنگار ایرنا طهماسبی به همراه وزیر جهاد کشاورزی با هدف افتتاح و بازدید از چند پروژه کشاورزی امروز به استان مازندران سفر کرده اند.
بازدید از ساخت پایانه صادرات محصولات کشاورزی مازندران در منطقه چپکرود جویبار که در زمینی به وسعت 31 هکتار با ظرفیت سورتینگ و نگهداری 330 هزار تن محصول است از برنامه های این بازدید است.
فاز اول این پایانه برای تاسیسات نگهداری و ذخیره سازی 30 هزار تن انواع میوه ، سبزی ، گوشت ، مرغ ، ماهی و سایر محصولات کشاورزی ، بارانداز داخلی مدرن به مساحت هشت هزار متر مربع سرپوشیده و 27 دهنه بارگیری مدرن است که در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.
سالانه بیش از هفت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در مازندران تولید می شود که مرکبات با تولید 2میلیون و 200هزار تن و کیوی با بیش از 150 هزار تن و برنج با بیش از یک میلیون تن مهمترین محصولات زراعی و باغی هستند.
6990/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.