اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمد اسلامی روز شنبه در آئین گرامیداشت روز خبرنگار در شهرستان نور افزود : دشمن امروز اقتصاد و روان مردم را که جزو سرمایه های اجتماعی نظام اسلامی هستند، مورد هدف قرار داده است .
وی اظهار داشت : هم اکنون تراز اقتصادی در کشور ، تراز مثبتی است ، ضمن آنکه بدهی های خارجی هم نداریم در حالی که در دیگر کشورها این گونه نیست ولی متاسفانه عده ای سعی کردند تا ارزش پول ملی را کاهش دهند و کشور را ساقط کنند.
استاندار مازندران گفت : رسانه ها باید در برابر این جریان ها که به نوعی در صدد هستند تا ارزش پول ملی را ساقط کنند ، مقابله نمایند و باید در این حوزه روشنگری کنند.
اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره روز خبرنگار و شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود : این شهید وارسته برای اطلاع رسانی و بیان حقایق به شهادت رسید و بنابراین فعالان حوزه رسانه باید برای حفظ دستاوردهای این شهدا تلاش بیشتری کنند.
وی تصریح کرد : هم اکنون آزادی مطبوعاتی که در نظام اسلامی وجود دارد در کشورهای دیگر وجود ندارد و این بزرگ ترین نعمت الهی در نظام اسلامی است .
استاندار مازندران گفت : برای آنکه بتوان یک خانه مطبوعات منسجمی در این استان داشته باشیم باید همه فعالان حوزه رسانه یک همگرایی ؛ هم افزایی و وحدت رویه خوبی داشته باشند چرا که در چنین شرائطی می توان شاهد رشد و توسعه همه جانبه در همه بخش های مازندران باشیم .
اسلامی افزود : نکته دیگر آنکه در نشست شورای اداری نیز از مسئولان دستگاه های دولتی خواسته شده تا اگر شکایتی علیه خبرنگاران شده ، شکایت را پس بگیرند چرا که اطلاع دارم که خبرهای کذب و تخریب کننده کارهای رسانه های معتبر نیست .
وی وعده داد تا به زودی مشکلات کمبود کاغذ رسانه ها ، فضای خانه مطبوعات و دیگر مشکلات پیش پای فعالان رسانه ای در این استان را حل کند .
پیش از سخنان استاندار مسئولان خانه مطبوعات استان از استاندار خواست تا برای تامین مکانی برای خانه مطبوعات ، کمک به تامین هزینه بیمه تکمیلی ، رفع مشکل کمبود کاغذ و ... همکاری کند.
هم اکنون در استان مازندران 296 رسانه دارای مجوز فعالیت دارند که از این تعداد 16 روزنامه ، 46 هفته نامه ، 27 ماهنامه و 36 فصلنامه است .
17 مرداد به مناسبت شهادت محمود صارمی، خبرنگار ایرنا که در سال 1377 و در پی حملهٔ گروه طالبان به مزار شریف افغانستان شهید شد، به نام روز خبرنگار نام‌گذاری شده است
7078 / 1602/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.