اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حدود یک ماه مانده به آغاز فصل تحصیلی 97-98، بر اساس گزارش های آموزش و پرورش استان مازندران، هنوز 200 مدرسه در انتظار نوسازی هستند.
اسفندیار نظری روز شنبه با بیان اینکه در حال حاضر 17 درصد از مدارس غیر انتفاعی استان فاقد گواهی استحکام بنا هستند، تاکید کرد: این مدارس حتما باید مقاوم سازی را پیش از آغاز مهر انجام دهند .
او ادامه داد: 712 مدرسه غیر انتفاعی در استان مازندران فعال هستند که با احتساب پیش دبستانی ها این رقم به یک هزارو 139 باب مدرسه میرسد که هر ساله محل تحصیل بیش از 125 هزار دانش آموز است.
وی ایجاد مدارس در منازل مسکونی را یکی از عوامل فرسودگی زودهنگام مدارس غیر انتفاعی اعلام کرد ، افزود: عمده مشکلات این مدارس، فرسودگی تاسیسات، سامانه های گرمایشی و سرمایشی، ضعف در استحکام بنا، ضعف ایمنی در مقابل آتش سوزی و بلاهای طبیعی و دیگر موارد است.
معاون آموزش و پرورش مازندران همچنین افزود: این مدارس با همکاری تجهیز و نوسازی هم اکنون در پی برطرف کردن مشکلات مقاوم سازی هستند.
نظری تاکید کرد: چنانچه هر یک از این مدارس نتواند تا ابتدای مهر مشکلات خودرا رفع و گواهی تجهیز و نوسازی را دریافت کند، از فعالیت ان جلوگیری می شود و در این زمینه تعارفی نیز با هیچ مدرسه ای نخواهیم داشت.
گفتنی است که از تمامی مدارس غیر انتفاعی مازندران ( به جز پیش دبستانی) 602 مدرسه به صورت استیجاری، 72 مدرسه به صورت خریداری شده و 39 مدرسه احداثی است.
مدارس غیر دولتی یا غیر انتفاعی که از سال 1367 در کشور ایجاد شدند و یکی از هدفها و برنامه های سیاستگزاران بخش آموزشی کشور از ایجاد چنین مدارسی، توسعه مشارکت های مردمی در تاسیس ، اداره و تامین هزینه های آموزشی وپرورشی است.
مدرسه غیردولتی واحد آموزشی و پرورشی غیردولتی است که آموزشهای رسمی را همانند مدارس دولتی در دوره های مختلف تحصیلی(پیش دبستان- دبستان- متوسطه اول و دوم، هنرستان کاردانش و هنرستان فنی وحرفه ای) ارائه می نماید.
استان مازندران حدود 530 هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار مدرسه در حال تحصیل است.
7335/1899
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.